Įrašai, turintys ‘mesa‘ žymę
Iškyla gamtoje (barbekiu) – tai tradicija, pramoga, ritualas ar tiesiog pretekstas surengti smagų vakarėlį. Atšilus orams pasikvieskite draugus į gamtą ir bendraudami bei valgydami skanius patiekalus maloniai praleiskite laiką. Vienu šūviu nušausite du zuikius: gamtoje bus geresnis apetitas ir virškinimas, o tuo pačiu ir pailsėsite nuo miesto šurmulio.
Tokiame vakarėlyje bendrauti gali ne tik gerai pažįstami draugai – juk žmonių galima pakviesti gerokai daugiau, negu paprastai.
Daugelis žmonių, kas savaitę lankydamiesi prekybos centruose apspirkti, stengiasi kuo greičiau tai atlikti tarsi nemalonią pareigą. Tačiau pirkti maistą rekėtų atidžiai, gerai apsvarstant, nes nuo to priklauso, ar sveiką maistą išsirinksite. Toliau pateikiami patarimai padės apsispręsti, kokius produktus rinktis maisto parduotuvėse.Maisto parduotuvėse pilna viliojančių, bet kaip tyčia kenksmingų maisto produktų – pyragų, sausainių,
Daugelis mūsų valgome per daug riebaus maisto. Cholesterolio kiekį kraujyje galima sumažinti tik apribojus riebalų vartojimą bei stengiantis, kad valgiaraštyje nesočiųjų riebalų rūgščiųbūtų daugiau negu sočiųjų. Laikantis mitybos specialistų patarimų, cholesterolio kiekį kraujyje galima sėkmingai sumažinti. Valgykite tik liesą mėsą, riebalus išpjaustykite. Mėsos patiekalai paprastai būna kur kas riebesni nei paukštiena.
Laukinių paukščių ir žvėrių mėsai priskiriama kurapkų, jerubių, tetervinų, putpelių, laukinių žąsų, ančių ir kt. laukinių paukščių bei žvėrių, tokių kaip kiškiai, šernai, briedžiai, elniai ir kt., sumedžiotų per sportinę medžioklę, valgoma mėsa.
Laukinių paukščių mėsa kitokia nei naminių: ji tamsesnė, kietesnė, savotiško skonio ir kvapo (gali turėti sakų prieskonį, būti kartoka), joje daugiau baltymų ir mažiau riebalų. Laukinių paukščių patelių mėsa švelnesnio skonio ir minkštesnė negu patinų. Sumedžioti paukščiai turi būti nesumaigyti, švariomis tvirtomis plunksnomis, neįkritusiomis akimis, neišdžiūvusiais kakleliais.
Skaniai paruošti mėsą moka ne kiekvienas, beje, tą padaryti nėra taip jau lengva. Sudegus, apdžiūvus, sausa mėsa ir paukštiena niekam nekelia apetito. Tačiau yra begalė įvairių gudrybių, kurios padės jums išvengti nesėkmių kepant, troškinant ar kitaip ruošiant mėsą ir paukštieną. Šis straipsnis tikrai ne vegetarams, o ištikimiems mėsytės mėgėjams. Štai geriausi patarimai ir gudrybės ruošiant mėsą:
Šiame straipsnyje – viskas, ką reikia žinoti apie mėsos laikymą, paruošimą maisto gaminimui ir gaminimą. Be pagrindinės informacijos jame rasite ir nemažai naudingų patarimų – atrodo labai paprastų, bet tikrai praversiančių darbuojantis virtuvėje.