Įrašai, turintys ‘aliejus‘ žymę
Birželis 3, 2010.
| Žymės
prieskonines zoleles,
aliejus,
artisokai,
citrinos sultys,
lapelis,
ziedsostis,
augalas,
potencija | Grupė
Kulinarija,
Grožis, sveikata
Jei mėgstate eksperimentuoti virtuvėje, būtinai pasiruoškite ir paragaukite egzotiškųjų artišokų, pasaulyje vertinamų ne tik dėl pikantiškų skonio, bet ir maistingųjų savybių. Pirkdami artišokus žiūrėkite, kad jie nebūtų apvytę, spalva graži. Jei ketinate šias daržoves ruošti po kelių dienų, apipurkškite artišokus šaltu vandeniu, įdėkite i plastikinį maišelį, sandariai uždarykite ir laikykite šaldytuve. Tik ne ilgiau kaip dešimt dienų. Iš pradžių artišokus „žemyn galva“ sudėkite į puodą, įpilkite maždaug trečdalį jo tūrio vandens, šaukštelį citrinos sulčių, šaukštą aliejaus, įmeskite česnako skiltelę, kelis juoduosius pipirus, įberkite druskos ir virkite kol suminkštės ir lengvai lupsis žvynai (apie pusvalandį).
Nors sveiko maisto šalininkai sako, kad gruzdintuvėje gamintą maistą valgyti nelabai sveika, nieko bloga nenutiks, jeigu juo retsykiais pasimėgausite. Ypač paruoštu pagal taisykles. Supiltus į gruzdintuvę riebalus reikia gerai įkaitinti. Maisto produktus, paimtus iš šaldiklio gerai atšildykite, o tuos, kuriuos paėmėte iš šaldytuvo taip pat palaikykite apie pusvalandį kambario temperatūroje. Vartokite žemės riešutų arba kukurūzų aliejų, nes jie tinkamiausi patiekalų gaminimui gruzdintuvėje. Gruzdinkite tik šviežiame aliejuje ir nemaišykite jau panaudoto aliejaus su šviežiu. Daugiausiai patiekalus tame pačiame aliejuje galima gruzdinti du kartus.
Įvairiais prieskoniais gardinto aliejaus galima nusipirkti ir parduotuvėje, bet daug įdomiau pačiam tokio pasigaminti. Juolab, kad prieskoninių žalumynų dabar tikrai netrūksta. Beje, jei pasirinksite įdomios formos skaidraus stiklo butelius, aliejaus galėsite neslėpti spintelėje – jis bus tikra virtuvės puošmena.Pasirinktus prieskonius reikia dėti į gerokai pašildytą aliejų ir bent porą savaičių palaikyti kambario temperatūroje. Per tiek laiko aliejus prisigers priekonių kvapo ir tiks įvairiems patiekalams skaninti.
Mokslininkų teigimu, aliejus – patys sveikiausi riebalai ir yra labai vertinamas dėl didelės vitamino E koncentracijos. Jo rūgštyse gausu paprastų nesočiųjų riebalų rūgščių ir yra apie šimtą kitokių vertingų biologinių medžiagų. Visa tai reikalinga norint išsaugoti sveiką širdies ir kraujotakos sistemą. Be viso to, stiprinamos gynybinės organizmo jėgos, užkertamas kelias pernelyg ankstyviems senėjimo procesams bei krūties vėžiui. Mytybos specialistai aliejų rekomenduoja kaitalioti. Laikykite jį šaldytuve arba vėsioje, saulės spindulių nepasiekiamoje vietoje. Rafinuotą aliejų galima saugoti iki 8, nerafinuotą – iki 4 mėn., o linų sėmenų aliejus tinka vartoti tik apie 2 mėn.