Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

‘Fauna, flora‘ temos archyvas

Tulpės – šiltų spalvų sezono gėlės

tulpes Olandijos svogūninių gėlių augintojai ir Anglijos Karališkosios sodininkystės sąjunga tulpes skirsto į 24 grupes. Iš jų daugiau kaip pusė turinčios didelę dekoratyvinę bei pramoninę reikšmę. Tulpė (Tulipa) yra iš lelijinių (Liliaceace) šeimos, 15 – 80 cm aukščio augalas, gentyje turintis apie 140 rūšių. Žydi nuo balandžio iki birželio pabaigos. Skirstomas į ankstyvąsias, vidutinio ankstyvumo, vėlyvąsias ir laukines. Tulpės būna tuščiavidurės ir pilnavidurės, turi po 2 – 6 lapus lancetiškos formos.

Gyvatvorės po istorijos skraiste (2 dalis)

gyvatvore Rūmų parkų ansambliai su itališko baroko terasomis, plačiomis alėjomis, klasicizmui būdingais vandens telkiniais primena pačius nuostabiausius Europos parkų kūrėjų šedevrus. Tokie parkai puikiai tiko puotoms, karnavalams, teatro vaidinimams, žaidimams ar šokių vakarams. Soduose driekėsi alėjos, skliautuoti koridoriai, žalieji „kabinetai“ ir „salės“, kurių sienos buvo formuojamos iš „gyvų“ statybinių medžiagų – genimų medžių bei krūmų. Tikrais dekoratyvinio meno kūriniais tapdavo ne tik paradu dvelkiantys parteriai, sudaryti iš sudėtingų gėlių kompozicijų, bet ir karpyti medžiai, krūmai.

Gyvatvorės po istorijos skraiste (1 dalis)

gyvatvore Rūmų parkų ansambliai su itališko baroko terasomis plačiomis alėjomis, klasicizmui būdingais vandens telkiniais primena pačius nuostabiausius Europos parkų kūrėjų šedevrus. Tokie parkai puikiai tiko puotoms, karnavalams, teatro vaidinimams, žaidimams ar šokių vakarams. Soduose driekėsi alėjos, skliautuoti koridoriai, žalieji „kabinetai“ ir „salės“, kurių sienos buvo formuojamos iš „gyvų“ statybinių medžiagų – genimų medžių bei krūmų. Tikrais dekoratyvinio meno kūriniais tapdavo ne tik paradu dvelkiantys parteriai, sudaryti iš sudėtingų gėlių kompozicijų, bet ir karpyti medžiai, krūmai. Ypač iš Olandijos atvykę kraštovaizdžio kūrėjai mėgdavo rūmų soduose suformuoti geometrinius bosketus, labirintus.

Prieš įsirengiant akvariumą

akvariumas, irengimas, patarimai irengiant akvariuma, apie akvariumus Nuo ko pradėti ?             Prieš leisdami pinigus akvariumo žuvims, sužinokite, kokių jums reikės prietaisų, kad galėtumėte sukurti ir palaikyti aplinką, būtiną žuvims gyvuoti. Išsiaiškinkite visus įmanomus akvariumo šildymo, apšvietimo ir valymo būdus. Ar jūsų akvariumas bus tobulas, priklausys pirmiausia nuo laikomų žuvų rūšies ir skaičiaus. Nesvarbu kokį indą pasirinktumėte, būtinai jį uždenkite ir deramai apšvieskite. Kad indo vanduo nuolat būtų skaidrus ir šviežias, reikia elektrinio kompresoriaus ir filtro.

Akmens akcentai sode

akmuo sode Šiandien būtų sunku įsivaizduoti mūsų sodus be mažųjų architektūros formų: be atitvarų, laiptų, tiltelių, paviljonų, dekoratyvių sienelių, sodo keramikos, akmenų, medžio, metalo, skulptūrų ir daugelio kitų įvairiausių detalių. Nors jos skirtingų dydžių, formų, medžiagų, faktūrų ir spalvų, visos turėtų derėti sodo aplinkoje, sudaryti vientisą visumą. Pavieniai dideli akmenys, aptinkami statybų aikštelėse ar laukuose, dažnai neįvertinami. Vis dėlto Skandinavijos šalyse tokiais akmenimis sumaniai puošiamas kraštovaizdis. Mažoji architektūra gali praturtinti aplinką, bet gali ir pabloginti vaizdą, todėl reikia ypatingo pastabumo, meninio skonio.

Žaliuojanti oazė ant stogo

sodas ant stogo Kai kalbama apie sutapdintų stogų dengimą, dažnai pagalvojama apie hidrolizoliacijos įrengimą ant paprasto plokščio stogo. Tačiau stogai gali būti kur kas įvairesni. Niūrų vaizdą galima pakeisti, įrengiant žaliuojančią oazę su fontanais.Apželdinto stogo sistema yra sudėtinga. Ji susideda iš daug bei įvairių sluoksnių: pagrindo, garo izoliacijos, šilumos izoliacijos, hidroizoliacijos, šaknis sulaikančio sluoksnio, drenažo sluoksnio, šaknų inkaravimo tinklo, substrato ir augalijos.

Kai augalams reikia drėgmės

orchideja Dauguma augalų natūraliomis sąlygomis auga daug drėgnesniame ore, nei esamas mūsų būstuose, ypač tuomet, kai būna įjungtas centrinis šildymas. Štai kaip augalai gali signalizuoti apie tai, kad sausas oras jiems ypač nepatinka: lapai susiraukšlėja ar susisuka, lapų galai tampa rudi, nudžiūva (ypač dažnai tą daro fikusai, inkstpaparčiai, papirusai).Jauni lapai neišsivysto iki galo, pumpurai nukrinta nė neišsiskleidę.

10 priežasčių, kodėl gėlės nežydi

sukulentai Pasitaiko, kad gėlė gražiai auga, džiugina gražiais lapais, bet vis nekrauna pumpurų. Kokios gali būti priežastys? Gėlė žiemą prastai „miegojo“. Dauguma žydinčių augalų nuo rudens per žiemą turi ilsėtis ir kaupti jėgas, kad po to galėtų sukrauti žiedus. Ramybės laikotarpiu jie turėtų stovėti vėsioje patalpoje negausiai laistomi.

Ar galima namie užsiauginti egzotinių vaisių?

bananas Vazonuose galima auginti daugelį egzotinių vaismedžių: apelsinų, citrinų, mandarinų, mangamedžių, papajas vedančių melionmedžių, kavamedžių, juodmedžių ( ant šių medelių užauga persimonai). Pakanka į vazonėlį įkišti paprastą parduotuvėje pirkto vaisiaus sėklą, ir netrukus ji veikiausiai išleis daigelį. Tiesa, norint, kad augalas išdygtų greičiau, sėklą reikėtų laikyti ant visuomet drėgnos vatos šiltoje vietoje ir sodinti tik tuomet, kai daigelis pasirodys.

Kuo nederėtų maitinti šunis

suns maistas Kai kurie produktai, kurie tinka žmogui, gali labai pakenkti šunims – jų medžiagų apykaita yra kitokia. Vieni produktai gali sukelti tik nedidelį virškinimo sutrikimą, nuo kitų šuo gali sunkiai susirgti ar net nugaišti. Todėl niekada neduokite šunims šių produktų:
1
1 / 4