Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Kai augalams reikia drėgmės

Dauguma augalų natūraliomis sąlygomis auga daug drėgnesniame ore, nei esamas mūsų būstuose, ypač tuomet, kai būna įjungtas centrinis šildymas. Štai kaip augalai gali signalizuoti apie tai, kad sausas oras jiems ypač nepatinka: Lapai susiraukšlėja ar susisuka.

  • Lapų galai tampa rudi, nudžiūva (ypač dažnai tą daro fikusai, inkstpaparčiai, papirusai).
  • Jauni lapai neišsivysto iki galo.
  • Pumpurai nukrinta nė neišsiskleidę.
  • Kai kurie kenkėjai dažnai užpuola augalus būtent dėl per sauso oro.

Kaip orą sudrėkinti

Be oro drėkintuvų, ant radiatorių dedamų indelių su vandeniu ar pan., augalams ypač tiktų specifinis oro drėkinimo būdas. Jiems smagu stovėti ant indo su vandeniu. Tam reikia didesnių už vazonus ir gana gilių lėkščių. Į jas beriamas 3- 5 cmkeramzito ar akmenėlių sluoksnis. Lėkštelės nuolat pripildomos vandens, tik svarbu, kad jis nesiektų skylučių vazonų dugne (antraip supus šaknys). Be to, augalai jausis geriau, jeigu stovės drauge, o ne atskirai.

Purškimas jiems malonus

Orą drėkina ir reguliarus augalų purškimas. Šitaip juos pamaloninti reikėtų iš ryto. Negalima to daryti saulėtą dieną – per vandens lašus saulė gali nudeginti lapelius. Geriausia naudoti purkštuvą, kuris vandenį paskleidžia ne lašais, o smulkesnėmis dalelytėmis. Jeigu ant lapų lieka balkšvų apnašų, vadinasi, vandenyje per daug kalkių ir jį reikia minkštinti.

Drėgmę mėgstantiems augalams patiktų purškimas kas antrą dieną, kitiems – kartą per savaitę. Tiesa, purškimas pakenktų augalams pūkuotais ir ryškiaspalviais lapais – achimenėms, raktažolėms, gloksinijoms, margeniams, sanpaulijoms ir kt. Taip pat negalima purkšti pumpurus sukrovusių ar žydinčių augalų.

Sauso oro nebijo: bilbergijos, chlorofitai, echmėjos, grevilėjos, kaktusai, oleandrai, palmės, pelargonijos, snapučiai, sprigės, sukulentai.

Oro drėkinimas bei purškimas ypač svarbusakalifoms, alokazijoms, ananasams, anturiams, brunfelsijoms, difenbachijoms, filodendrams, marantams, kolumnėjoms, monsteroms, paparčiams, orchidėjoms.