Olandijos svogūninių gėlių augintojai ir Anglijos Karališkosios sodininkystės sąjunga tulpes skirsto į 24 grupes. Iš jų daugiau kaip pusė turinčios didelę dekoratyvinę bei pramoninę reikšmę. Tulpė (Tulipa) yra iš lelijinių (Liliaceace) šeimos, 15 – 80 cm aukščio augalas, gentyje turintis apie 140 rūšių. Žydi nuo balandžio iki birželio pabaigos. Skirstomas į ankstyvąsias, vidutinio ankstyvumo, vėlyvąsias ir laukines. Tulpės būna tuščiavidurės ir pilnavidurės, turi po 2 – 6 lapus lancetiškos formos.
Tulpės – šviesiamėgiai augalai. Nuo šviesos priklauso jų žiedų spalva, dydis, stiebo tvirtumas, skersmuo, aukštis, lapų forma. Stingant šviesos, augalai pražysta vėliau ir mažiau būna prekinių žiedų, o iškastų svogūnų masė mažesnė nei pasodintų.
Vandens šioms svogūninėms gėlėms turi pakakti per visą augimo periodą. Labiausiai jo reikia augalams šaknijantis ir paskutiniame vegetacijos etape, t.y. praėjus 2 – 3 savaitėm po žydėjimo, tada intensyviai auga svogūnai. Kai trūksta vandens, tulpės auga lėčiau, lapai būna maži, augalai žemi, žiedai smulkesni. Mūsų klimato sąlygomis drėgmės dažniausiai pakanka. Augalai laistomi du, tris kartus iki žydėjimo ir vieną, du kartus antrą, trečią savaitę po žydėjimo. Laistomi rytais, retai, bet gausiai, nes dažnai ir truputį laistant lapai nuolat būna šlapi, dėl to plinta ligos, ypač botrytiozė.
Tulpių auginimui labiausiai tinka saulėta, nuo vėjų apsaugota vieta. Tulpės sodinamos rugsėjo arba spalio mėnesį. Svogūnėliai sodinami 2 – 3 cm gylyje.
Tulpės skinamos tada, kai viršutinė žiedpumpurio dalis nusispalvina būdinga veislei spalva. Geriausia jas laužyti ties bambliu ryte arba pavakary, kai stiebą lengva nulaužti. Pjaudami peilį pamerkite į dezinfekcinį skystį. Aukštaūgės tulpės skinamos tik su viršutiniu lapu, žemaūges tenka skinti su dviem lapais.
Tulpių svogūnai iškasami kasmet, nors mažuosius svogūnėlius galimas iškasti ir kas antrus metus. Pačios tinkamiausios tulpių saugyklos – erdvios, tamsios, sausos, gerai vėdinamos patalpos.
Tulpes paranku auginti mažuose sodeliuose, nes nužydėjusius galima išrauti. Tulpių antžeminė dalis vidurvasaryje nunyksta. Išnaudojant gėlyno ervę, tuščios vietos užkaišomos vienmečiais, dvimečiais augalais. Tulpes tinka sodinti drauge su flioksais, gailiardijomis, astibilėmis. Nepamirškite suderinti tulpių ir šių augalų spalvos.
Pasirinkus suderintų spalvų augalus kaip priešingybę ryškiems kontrastams, erdvė atrodys didesnė ir jausis vientisumas. Kad pasidžiaugtumėte gėlių spalvomis, kvapais savo namuose, ant palangių auginkite tulpes vazonuose arba pamerkite tulpių puokštę į modernią vazą. Tada gėlės suteiks tikrą vasarišką džiaugsmą, žaismingai nuspalvins namus, sukurdamos paslaptingą aplinką.