Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Kuo nederėtų maitinti šunis

 

 

suns maistasKai kurie produktai, kurie tinka žmogui, gali labai pakenkti šunims – jų medžiagų apykaita yra kitokia. Vieni produktai gali sukelti tik nedidelį virškinimo sutrikimą, nuo kitų šuo gali sunkiai susirgti ar net nugaišti. Todėl niekada neduokite šunims šių produktų:

Alkoholis gali sukelti apsinuodijimą, komą ir mirtį. 
Vynuogės ir razinos turi nežinomų toksinų, kenksmingų inkstams. 
Grybai gali turėti toksinų, kenkiančių įvairiems organams, sukelti mirtiną toksinį šoką. 
Kūdikių maistas – jame gali būti svogūnų miltelių. Be to, jei kūdikių maistas sudaro didelę šuns raciono dalį, šuniui greitai ims trūkti reikiamų maistingųjų medžiagų. 
Mielinė tešla – jos apimtis gali padidėti, ji išskiria dujas, sukeldama skausmą, gali netgi sukelti skrandžio ar žarnyno plyšimą. 
Riebi mėsa gali tapti pankreatito priežastimi. 
Supelijęs, sugedęs maistas, šiukšlės gali turėti įvairiausių toksinų, sukeliančių vėmimą ir viduriavimą, pakenkti daugelio organų darbui. 
Bulvės, rabarbarai, pomidorai turi oksalatų, kurie gali pakenkti virškinimo, nervų ir šalinimo sistemoms. 
Kanapės gali pakenkti nervų sistemai, sukelti vėmimą ir širdies ritmo sutrikimus. 
Žuvų, paukščių ir kitokie kaulai gali užkimšti virškinamąjį traktą ar sukelti jo plyšimą. 
Persikų, slyvų kauliukai gali užkimšti virškinamąjį traktą. 
Kačių ėdalas paprastai turi per daug baltymų ir riebalų. 
Svogūnai ir česnakai (žali, virti ar miltelių pavidalo) turi dimetilsulfoksidų ir disulfoksidų, kurie pavojingi raudoniesiems kraujo kūneliams ir sukelia mažakraujystę. Katės jautresnės nei šunys. Česnakai mažiau nuodingi už svogūnus. 
Makadamijos riešutai turi nežinomų toksinų, kurie neigiamai veikia virškinamąjį traktą, nervų sistemą ir raumenis. 
Pienas ir pieno produktai – dauguma suaugusių šunų ir kačių neturi pakankamo fermento laktazės kiekio ir negali suvirškinti piene esančios laktozės. Tai gali sukelti viduriavimą. Pieno produktai, neturintys laktozės, gyvūnams nekenksmingi. 
Maisto atliekos nuo stalo nėra subalansuotas pašaras šuniui. Jų kiekis neturi viršyti 10% raciono. Mėsos likučiai turi būti be riebalų ir kaulų. 
Kepenys (dideliais kiekiais) gali sukelti vitamino A perdozavimą ir pakenkti kaulams bei raumenims. 
Saldumynai gali sukelti nutukimą, pakenkti dantimis, ir, galimas dalykas, sukelti cukrinį diabetą. 
Druska vartojama dideliais kiekiais, gali sukelti elektrolitų disbalansą. 
Žalia žuvis gali sukelti tiamino (vitamino B trūkumą, dėl kurio šuo praranda apetitą, jam prasideda traukuliai ir gali ištikti mirtis. Tai paprastai pasireiškia reguliariai šeriant žalia žuvim. 
Žali kiaušiniai turi fermento avidino , kuris trukdo biotino (vitamino B įsisavinimui. Tai gali pakenkti odai ir kailiui. Žali kiaušiniai gali būti užkrėsti salmonelėmis. (Šunį galima retkarčiais pavaišinti žaliais putpelės kiaušiniais.) 
Tabakas turi nikotino, kuris kenkia virškinamajai ir nervų sistemoms. Gali sukelti širdies ritmo sutrikimą, komą ir mirtį. 
Apyniai turi nežinomą komponentą, kuris sukelia dusulį, širdies ritmo sutrikimą, kūno temperatūros padidėjimą, priepuolius ir mirtį. 
Persimonai sėklomis gali užkimšti žarnyną.
Žmonėms skirti vitaminų preparatai, turintys geležies gali pakenkti virškinamojo trakto gleivinei, kepenims, inkstams ir kitiems organams. 
Šokoladas, kava, arbata gali pakenkti širdies-kraujotakos ir nervų sistemai. 
Citrusinių vaisių aliejų ekstraktai gali sukelti vėmimą.