Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Įrašai, turintys ‘sveika mityba‘ žymę

Maisto derinimas

sveika-mityba.jpg Idėją, kad virškinimui ir bendrai sveikatos būklei naudinga tinkamai derinti maistą, 4 – ąjame dešimtmetyje iškėlė JAV gydytojas Williamas Howardas Hay. Pats išbandęs savo sukurtus maisto derinimo principus ir labai pagerinęs sveikatą, jis atsisakė chirurgo karjeros ir pradėjo savo pacientus gydyti dieta. Savo teoriją W. H. Hay išdėstė savo pagrindiniame mokslo veikale, todėl maisto derinimas dažnai vadinamas Hay dieta.

Širdį tausojanti kulinarija

sveika-kulinarija.gif Mitybos poveikis širdžiai priklauso ne tik nuo vartojamo maisto sudėties, bet ir nuo jo paruošimo būdo. Įvairūs maisto ruošimo būdai ir patiekalų receptai daro skirtingą įtaką širdies būklei pagal vartojamų riebalų kiekį. Širdžiai sveiki maisto ruošimo būdai neatima daug laiko, o pasitelkę vaizduotę ir kruopščiai rinkdamiesi produktus patiekalams gaminti galėsite mėgautis įvairiais skaniais valgiais.

Vegetarinė mityba

vegetarine-mityba.jpg Vegetarais tampama dėl kelių priežasčių. Kai kurie tokią mitybą pasirenka dėl moralinių nuostatų, pavyzdžiui, mano, kad neetiška žudyti ir valgyti negyvo gyvulio mėsą. Kita grupė taip elgiasi dėl religinių įsitikinimų. Dar kiti vegetarais tampa dėl sveikatos. Maistas veikia mūsų sveikatą, tad mokslininkai nuolat tyrinėja, kokią įtaką mums daro mityba. Atlikus tyrimus nustatyta, kad valgantieji vegetarinį maistą gyvena ilgiau, neserga širdies ir kraujagyslių ligomis bei diabetu, jų nekamuoja aukštas kraujospūdis.