Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Įrašai, turintys ‘vaistazoles‘ žymę

Vaistažolių augintojų patarimai

Vaistazoles.jpg • Dilgėles reikia pjauti birželio viduryje, kol augalas dar neptadėjęs žydėti, o lapai jau išaugę. Veikliosios medžiagos slypi tik lapuose, todėl apdžiūvusios dilgėlių lapus reikia nubraukti nuo stiebų. Išdžiūvę lapeliai turi būti tamsiai žalios spalvos, specifinio kvapo, karstelėjusio skonio. • Ramunėlės rankamos žydėjimo pradžioje. Žiedynus reikia skinti rankomis be kotų. Svarbu, kad surinkti žiedai nesukaistų. Tinkamai išdžiovinti žiedai būna žalsvai gelsvi, aromatingi, karstelėjusio skonio.

Vaistažolės ir jų reikšmė žmogui

Žmogus jau senovėje vartojo augalus įvairiems susirgimams gydyti. Tai byloja seniausi raštai. Žinios apie augalų gydomąsias buvo perduodamos iš kartos į kartą. Taip kūrėsi liaudies medicina. Daug ką perėmė ir medicinos mokslas. Intensyviai vystantis chemijos mokslui, per du paskutiniuosius šimtmečius pavyko susintetinti daugybę vaistinių preparatų, pasižyminčių greitu ir efektyviu veikimu. Vaistingieji augalai buvo pamiršti. Tačiau ilgainiui, vartojant sintetinius preparatus įvairių susirgimų gydymui, išaiškėjo ir jų neigiamos savybės.

Pažintis su vaistažolėmis: čiobrelis

Čiobrelis yra kvapnus, dekoratyvinis augalas. Dažniausiai užauga iki 20cm aukščio. Žydi čiobreliai birželio-liepos mėnesiais, vaisiai subręsta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Čiobrelio žiedai smulkūs, violetinės spalvos ir labai kvapnūs. Šių vaistažolių reikėtų ieškoti smėlingose vietose, sausuose pušynuose, ant pylimų. Čiobreliuose aptinkamas labai vertingas (ypač kvėpavimo takų ligoms gydyti) eterinis aliejus, taip pat, askorbo rūgšties, flavonoidų, organinių rūgščių bei mineralinių medžiagų.

Vaistažolių vonios

Įvairūs  negalavimai, odos susirgimai yra gydomi vaistažolių voniomis. Jau senų senovėje žmonės į vonias dėdavosi įvairių žolių, tai laiko patikrinti receptai. Vaistažolių vonios- puikus būdas atsipalaiduoti ir padėti savo kūnui, bei dvasiai. Tokios vonios gerina kraujo apytaką, atpalaiduoja, šalina stresą. Vaistažolių vonioje pagulėkite kartą per savaitę, 20-30 min. Prieš vaistažolių vonią nusiprauskite su muilu, aktyviosios medžiagos lengviau pateks į organizmą.