Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Viskas, ko nežinojome apie arbatą

· Įvairių žolių arbata nekenkia nei vaikų, nei suaugusiųjų sveikatai, tik ji turi būti nestipri ir kaitaliojama. Atminkite, kad arbata stimuliuoja žmogaus centrinę nervų sistemą, skatina kūrybines jėgas ir kelia darbingumą. Arbata su citrina arba greipfrutu geriau padeda atstatyti jėgas, malšina troškulį.

· Stipri arbata su pienu – priešnuodis apsinuodijusiems alkoholiu, narkotikais, kai kuriais vaistais. Karšta stipri arba vidutinio stiprumo arbata su citrina arba medumi yra prakaitąArbata ir šlapimą varanti priemonė.

· Šalta stipria arbata (geriau juodosios ir žaliosios mišiniu) plaunamos akys, užsiteršus gleivinei, prasidėjus vokų uždegimui, sergant konjunktyvitu.

· Žaliojoje arbatoje yra dvigubai daugiau tanidų ir kotechinų negu juodojoje. Be to, joje yra pusantro karto daugiau vitamino P. Išgėrus 3 – 4 stiklines žaliosios arbatos, organizmas aprūpinamas vitamino P visos dienos norma. Žalioji arbata malšina troškulį, mažina nuovargį, kelia darbingumą, gerina savijautą, sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, trukdo riebalinėms medžiagoms nusėsti ant kraujagyslių sienelių. Ja gydoma aterosklerozė. Stipria žaliąja arbata gydomos votys, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos.

· Sočiai pavalgę riebaus ir sunkiai virškinamo maisto, išgerkite stiklinę stiprios arbatos: ji palengvins virškinimą, pagreitins medžiagų apykaitą.

· Gerai arbatai paruošti svarbu ir vandens kokybė. Kietame vandenyje virta arbata būna drumsta, nekvapi, neskani. Vanduo arbatai turi būti be jokio specifinio kvapo. Niekada arbatos ruošimui nenaudokite vandens tiesiai iš krano, tinkamas tik filtruotas vanduo.

· Arbatai vandenį virkite ant nekaitrios ugnies ir ne ilgiau kaip iki antrosios virimo stadijos, t.y. kol nuo virdulio dugno ima kilti daugybė smulkių burbuliukų. Jeigu virdulyje verdamas vanduo pradeda kunkuliuoti ir paviršiuje sproginėja dideli burbulai, jis yra smarkiai perviręs ir arbatai jau nebetinka. Kad arbata būtų aromatingesnė, ją užplikę, arbatinuką pridenkite švariu lininiu rankšluosčiu. Po įvairiais siūtiniais šildytuvais arbata sutrokšta, netenka aromato ir skonio.

· Jeigu, užplikius arbatą, atsirado puta, tai, vadinasi, ją gerai paruošėte. Jeigu nėra putos, kažkur padarėte klaidą. Putose yra daugiausia aromatinių medžiagų. Dėl to, prieš pilstydami arbatą, atsargiai išmaišykite ir pirmą puodelį supilkite atgal į arbatinuką.

· Aviečių stiebelių arbata yra prakaitą varanti priemonė. Negerkite jos tuomet, kai ruošiatės dirbti lauke.

· Arbatžoles geriausia laikyti stikliniame inde su užsukamu arba stikliniu kamščiu palikus oro tarpelį. Indas turi būti visiškai švarus be pašalinių kvapų. Kasdieniniam vartojimui tinka nedidelės talpos metalinės arbatinės.