Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Patarimai, kaip prižiūrėti papuošalus

Papuošalai kaip ir drabužiai netarnauja amžinai. Bėgant laikui jie praranda ankstesnį blizgesį ir grožį. Kaip tik todėl, papuošalais reikia rūpintis bei kartas nuo karto “atgaivinti”. Štai dešimt patarimų, kaip tą daryti:

· Namuose dirbkite be žiedų ir apyrankių, nes poliruotas žiedo, brangakmenio ar apyrankės paviršius gali susibraižyti ir prarasti blizgesį.

· Kuomet naudojatės kosmetika, nusiimkite auksinius papuošalus, nes kosmetikoje gali būti gyvsidabrio ir jo druskų, kurios pakeičia aukso spalvą, palieka jo paviršiuje baltų dėmių irPapuosalu prieziura ardo jį.

· Jei auksiniai papuošalai su akutėmis apsitrynė ir neblizga, nuplaukite juos vandenyje su amoniaku (6 lašai amoniako stiklinei vandens), po to perplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite flaneline skiaute.

· Dėmių auksinių papuošalų paviršiuje gali atsirasti nuo jodo. Jas nesunkiai pašalinsite panardinę kelioms minutėms papuošalą į natrio hiposulfito tirpalą, kurį naudoja fotografai (šaukštelis stiklinei vandens). Paskui perplaukite švariu vandeniu ir sausai nušluostykite flaneline skiaute. Jeigu norite nuvalyti auksinį žiedą, auksinę apyrankę arba grandinėlę, patepkite lūpų dažais, paskui švariai nutrinkite.

· Patamsėję auksiniai dirbiniai vėl blizgės, kai patamsėjusias vietas nutrinsite acte sumirkytu medžiagos gabalėliu. Patamsėjusį auksuotų gaminių paviršių galima atnaujinti atsargiai trinant šluoste, suvilgyta šiuo mišiniu: šaukštas 8% natrio hipochlorito tirpalo ir kiaušinio baltymas.

· Auksinis žiedas arba auksiniai auskarai labiau blizgės, jei juos palaikysite pasaldintame vandenyje.

· Patamsėjusius sidabrinius papuošalus nuplaukite muiluotu vandeniu, nuvalykite minkšta skepetaite, suvilgyta amoniako ir dantų pastos mišiniu, po to perplaukite šiltu vandeniu ir nušluostykite. Papuošalai vėl blizgės.

· Koralų karoliukus valykite aliejumi. Padažę pirštus į aliejų, lengvai patrinkite kiekvieną karoliuką. Po kelių minučių nušluostykite minkšta šluoste.

· Varinius papuošalus valykite kreidos ir amoniako mišiniu. Kartais pakanka juos patrinti sausa vata , ir variniai papuošalai vėl blizga.

· Jei dramblio kaulo dirbiniai pagelto arba atsirado dėmių, pamerkite juos 10 minučių į silpną chloro skiedinį. Paskui atsargiai nušluostykite minkšta šluoste.