· Akmenines ar akmens masės plytelėmis klotas grindis reikėtų valyti vos drėgna grindų šluoste arba dulkių siurbliu su specialiais minkštais šereliais, kurie nebraižytų dangos paviršiaus.
· Plaunant tokias grindis pernelyg drėgna šluoste gali atsirasti dėmių. Akmenyje yra druskų, jos išdžiūdamos palieka žymių, tad išplovus grindis ar išsiliejus vandeniui reikia nedelsiant nusausinti medvilnine šluoste.
· Akmenines ir keramines plyteles valykite tik specialiai tam skirtomis priemonėmis, nenaudokite stiprių valiklių su rūgštimis ir granulėmis. Tokie valikliai gali pažeisti paviršių, išėsdinti cemento masę tarp plytelių. O ten – puiki vieta kauptis nešvarumams ir veistis pelėsiui, todėl atsiradus įtrūkimams tarpeliuose juos reikia nedelsiant užglaistyti.
· Glazūruotas plyteles geriausia valyti pasta, o ne šveičiamaisiais milteliais: jie gali subraižyti paviršių. Itin purvinas grindis nušveiskite stipriais šarminiais valikliais. Tiesa, iš pradžių atidžiai perskaitykite instrukciją ir priemonę išbandykite nedideliame plote mažiausiai matomoje vietoje.
· Svarbu pasirinkti ne tik speicialius valiklius, bet ir tinkamas šluotas, kempines ir šluostes.
· Plytelių mozaiką valykite šiltame vandenyje sudrėkinta šluoste, kartą per mėnesį ištrinkite bespalviu impregnantu. Jį galima pasidaryti patiems. Reikės 2 dalių stearino (pusiau skaidrios baltos ar gelsvos riebios medžiagos žvakėms, muilui daryti), 1 dalies parafino, 1 dalies vaško ir 0,25 dalies kanifolijos. Visas sudėtines dalis įkaitinkite metaliniame inde ir išmaišykite. Tada atvėsinkite iki 35 °C temperatūros ir įpilkite 10 dalių terpentino. Kruopščiai išmaišykite – masė turi būti vienalytė. Gautą pastą plonu sluoksniu užtepkite ant grindų ir šepečiu ar šluoste ištrinkite iki blizgesio. Grindys puikiai atrodys ir nebijos vandens.