Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Patarimai kaip išvalyti audinius

Drabužius, kaip ir visus kitus daiktus, supančius mus buityje, reikia rūpestingai prižiūrėti. Labai dažnai ketiname išmesti gerą, beveik naują drabužį tik todėl, kad jame yra dėmelė, kurios nepajėgiame išvalyti. O praktiškai beveik kiekvieną dėmę galima išvalyti. Štai keletas patarimų:

Blizgančios sijono, kelnių ir rankovių vietos ištrinamos skudurėliu, suvilgytu benzine su trupučiu amoniako. Po to drabužis lyginamas iš išvirkščiosios pusės ir dar drėgnokas kabinamas ant pakabo. Galima blizgančias vietas išvalyti šepečiu, suvilgytu acte. Vėliau audinį reikia nusausinti švaria šluoste ir išlyginti iš gerosios pusės.

Akpatarimai, dėmės, kaip išvalyti dėmes, dėmių valymas, audinių 
valymas, priežiūrasomas.Vanduo aksomui kenkia. Išskalbtas jis praranda spalvą, blizgesį ir gerą išvaizdą. Iš pradžių reikia išvalyti dulkes švariu sausu šepečiu (geriausia dulkių surbliu), po to benzine suvilgytu skudurėliu. Pradžiūvusį drabužį reikia pavalyti nestandintu denatūrate suvilgytu rankšluoščiu. Norėdami pašiaušti ir ištiesinti pūkelius, keletą minučių palaikykite aksomą ant garų, tik jokiu būdu neaptaškykite vandeniu, nes nuo jo gali atsirasti dėmių. Po to aksomas išdžiovinamas ir pavalomas kietu šepečiu prieš plauką, kol ims blizgėti.

Kailis. Kad negelstų baltus kailinius rekomenduojama pavalyti vandenilio peroksido tirpalu (šaukštas vandenilio peroksido litrui vandens). Pageltęs kailis valomas šiek tiek stipresniu tirpalu, tačiau atsargiai, tik vilnos paviršius, nes gali pakenkti odai.

Rašalas. Šviežią rašalo dėmę iš pradžių gerai praplauname kambario temperatūros vandenyje (keičiant jį kelis kartus), po to suteptą vietą suvilgome šviežiomis cintrinos sultimis arba vandenyje ištirpinta citrinos rūgštimi. Galima valyti ir oksalo rūgštimi. Dėmę sudrėkiname tokiu tirpalu ir paliekame kelioms minutėms, po to drabužį praskalaujame švariame vandenyje.

Arbata. Arbatos dėmės valomos atskiestu spiritu (2 dalys vandens, 1 dalis spirito). Galima jas išvalyti ir kitaip: išskleisti drabužį virš dubens ir pilti verdantį vandenį plona srovele ant dėmės. Šiuo būdu išvalomos šviežios dėmės.

Kava. Kavos dėmės valomos taip: lininis arba medvilninis audinys išmuilinamas, įmerkiamas į verdantį vandenį ir virinamas, kol dėmė išnyks. Kava sutepti vilnoniai ar šilkiniai audiniai valomi skudurėliu, suvlgytui muilu ir įlašinus amoniako (keli arbatiniai šaukšteliai litrui vandens). Po to visas drabužis išskalbiamas. Įsisenėjusias dėmes reikia suvilgyti tokiu mišiniu: 1 arbatinis šaukštelis glicerino, 1 arbatinis šaukštelis vandens ir keli lašai amoniako. Kai dėmė pradžiūsta, ta vieta išskalbiama karštu vandeniu.