Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Įrašai, turintys ‘zoleles‘ žymę

Ko nežinojome apie levandas

Lavender_Spa_Products.jpg Levanda – aromatingas notrelinių (lamiaceae) genčiai priskiriamas melsvais ir violetiniais žiedais žydintis, kartais net iki metro užaugantis augalas. Šio augalo yra daugiau nei 30 rūšių. Levandos aptinkamos kalnuotose, saulėtose ir akmeningose teritorijose. Europoje dažniausiai sutinkamos Viduržemio ir juodosios jūros pakrantėse, taip pat auga Šiaurės Afrikoje, JAV, Australijoje. Ilgalapių levandų galima aptikti Anglijoje, Austrijoje, Rusijoje. Vertingiausios levandos auga Prancūzijoje, ypatingai vertinamos levandos iš Provanso.

Stebuklingoji ciberžolė

Sausis 20, 2010. | Žymės sveikata, augalai, zoleles, ciberzole | Grupė Grožis, sveikata
ciberzole1.jpg Ciberžolė – į nendrę panašus, iki 1 m užaugantis augalas, kilęs iš pietryčių Indijos, auginamas Kinijoje, Japonijoje, Kambodžoje, Šri Lankoje ir kitose palankaus klimato šalyse, kur dažnai lyja ir visus metus būna 20 – 30 laipsnių šilumos. Ciberžolių šakniastiebiai sodinami balandžio – gegužės mėnesiais, o derlius nuimamas po 7 – 9 mėnesių. Iškasti šakniastiebiai išgarinami arba išverdami šarminėje terpėje, tuomet džiovinami saulėje, o vėliau sumalami ir gaunamas klasikiniu laikomas geltonos spalvos prieskonis.