Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Kaip pasisiūti romanetę?

Jeigu turimos užuolaidos netenkina, galime įsigyti žaliuzes arba pasigaminti sutraukiamas langų užuolaidas. Romėniškos uždangos, arba, romanetės, tiks darbo kabinetui, virtuvei arba moderniais baldais apstatytam gyvenamajam kambariui. Lengvos, gausiai drapiruotos austriškos uždangos labiau tiktų miegamajam ar svetainei.

 

Romanetes siuvame iš standaus audinio. Romanetei reikalingas medžiagos kiekis nustatomas išmatavus lango nišos plotį ir aukštį ir pridėjus po 1,5 cm šonų užlaidas ir apie 10 cm ilgio klostėms ir palenkimams. Dar reikės kartelės, kibios juostos ir metalinių kabliukų.

 

  1. Apsiuvame šonų kraštus.
  2. Viršuje atlenkiame 2,5 cmdvigubą atlanką.
  3. Šonuose prisiuvame uždangos juosteles su kilpomis arba žiedais. Juostelių galus užlenkiame. Tokias pat juosteles prisiuvame išilgai kas 25 – 30 cm(lygiais atstumais ir kad kilpos išsidėstytų horizontaliomis eilėmis).
  4. Palenkiame apačią: 1 cm kraštelį palenkiame, išlaidome, palenkiame dar 5 cm, kad pasislėptų juostelių galai ir užsiuvame, paliekant nesusiūtus atlanko galus.
  5. Ties kiekviena kilpų arba žiedų eile skersai nusiuvame klosteles: audinį perlenkiame taip, kad geroji pusė būtų išorėje, ir siuvame 3 mm atstumu nuo lenkimo linijos.Pirmąją apatinę klostę siuvame ties antrąja kilpučių eile.
  6. Romanetę kibia juostele pritvirtiname prie karnizo, kuriame tokiu pat atstumu, kaip ir ant audeklo, įtvirtinti žiedai arba kilpos.
  7. Kiekvieną virtvutę įveriame į juostelės kilpas ir užtvirtiname apačioje.
  8. Kitus galus perkišame per atitinkamus karnizo žiedus taip, kad visų virvučių laisvi galai atsidurtų dešinėje karnizo pusėje. Virvutes surišame viršuje, sulyginame galus ir surišame dar vieną mazgą laisvų galų apačioje.