Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Patarimai naujai iškeptiems vairuotojams

Jūsų rankose – vairuotojo pažymėjimas, garaže – naujas automobilis, o širdyje neapsakomas nerimas: sėdėti už vairo kartu su instruktoriumi vienas dalykas, o patiems nardyti sausakimšomis gatvėmis – kitas. Aukščiau nosį! Visi geri vairuotojai anksčiau buvo pradedantieji...
   1. Jei norite gerai vairuoti, reikia tiesiog dažnai vairuoti. Įgūdžiai atsiranda kartu su patirtimi. Tai, ką išmokstame vairavimo kursuose, tėra tik abėcėlė, o skaityti turime išmokti patys.
   2. Teorinė vairavimo kursų dalis sumanyta ne šiaip sau, ir taisykles bei kelio ženklus verta mokytis ne pažymiui, o sau. Tai padės jums neatsitrenkti kaktomuša į automobilius, važiuojančius vienos krypties eismo keliu, arba nestovėti ten, kur net sustoti draudžiama.
   3. Neapkraukite savo smegenų nereikalinga informacija, pvz. Kaip veikia variklis ar kokia karbiuratoriaus paskirtis. Taip, kaip galima dirbti kompiuteriu nežinant, kas yra sandarusis diskas, taip kuo puikiausiai galima vairuoti automobilį, nežinant, kas yra pakaba ar vairo traukė.
   4. Neskubėkite! Tai pats svarbiausias patarimas naujokui gatvėje. Galite skubėti tol, kol neatsisėdote už vairo, tačiau kai tik atsidursite automobilyje, tuoj pat atsipalaiduokite ir susikaupkite.

Vairuokite saugiai

  • Didelis greitis dar nėra įrodymas, kad esate pasiekę aukštą lygį. Greičio pedalą galima spausti tada, kai automobilį gerai pažįstate – jaučiate jo gabaritus, žinote valdymo subtilybes, sugebate išvengti kritinių situacijų.
  • Aukščiausias vairavimo lygis – mokėti analizuoti padėtį kelyje ir išvengti avarinių situacijų.
  • Turite nuolat būti pasirengę netikėtumams, tad jūsų automobilio bagažinėje būtinai turi būti atsarginis ratas, virvė automobiliui traukti, keltuvas, svarbiausių įrankių rinkinys, pompa.
  • Jei esate susinervinę, nesugebate sukoncentruoti dėmesio, už vairo geriau nesėskite – negalėdami susikaupti, rizikuojate sukelti avarinę situaciją.