Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Prieš atnaujinant kompiuterį

     Vienas greičiausių ir lengviausių būdų paspartinti kompiuterio darbą, tai operatyvios atminties (RAM) atnaujinimas bei padidinimas. Tačiau prieš atliekant šiuos atnaujinimus, svarbu įsitikinti kiek RAM atminties palaiko Jūsų kompiuterio motininė plokštė (Motherboard) bei kurios kartos operatyviąją atmintį reikėtų pirkti, kitu atveju pinigai bus išmesti veltui, nes dėl šių neatitikimų naujai įsigyta atmintis neveiks sistemoje arba tiesiog nebus įmanoma jos į ją įmontuoti.

 

     Taigi, būtina patikrinti, kokio tipo RAM esamą atmintį naudoja Jūsų kompiuteris. Tam yra keli būdai:

 

  • Galima pasinaudoti BIOS arba operacine sistema, pavyzdžiui Windows aplinkoje iš Control Panel funkcijų lango atsidaryti System Properties, tačiau  šiame lange ne visada nurodo RAM tipą, taip pat galima parsisiųsti vieną iš daugelio nemokamų kompiuterio egzaminavimo programėlių.
  • Kitas būdas, atsidarius išjungtą kompiuterį išimti vieną iš RAM atminties plokštelių ir pasižiūrėti kaip ji yra indikuota. RAM atminties kartos – DDR1, DDR2, DDR3, taip pat yra ir senesnių kartų, tačiau jų neverta aptarinėti, nes itin seno kompiuterio atnaujinimas šiandieninėmis kainomis, yra tolygus naujo kompiuteRAM, atmintis, operatyvioji atmintis, upgrade, kompiuterio 
atnaujinimas, apie RAM, kompiuterisrio įsigyjimui. Taip pat atminties plokštelė gali būti indikuota „magistralės“ arba kitaip, darbinio dažnio greičiu. Pavyzdžiui „PC2-6400“ indikuoja 800 Mhz dažnį ir tokio tipo RAM atmintis būtų priskirta DDR2 kartai.
  • Taip pat galima rasti šią informaciją apie Jūsų kompiuterį iš informacinės knygutės aprašančios motininę plokštę (Motherboard). Joje taip pat turėtų būti paminėta, kiek maksimalios atminties gali palaikyti Jūsų kompiuteris.

 

      Svarbu žinoti kompiuteryje esamos RAM plokštelės „magistralės“ dažnį, jog jis nesiskirtų nuo naujai įsigytos atminties darbinio dažnio, nes esant šioms skirtingoms charakteristikoms, naujai įsigyta tos pačios kartos atmintis, net turėdama 800 Mhz, dirbtų pagal lėtesnę, pavyzdžiui 533 Mhz dažnio plokštelę, esančia Jūsų kompiuteryje. Tai reiškia, jog neišnaudotumėte viso naujos RAM atminties pajėgumo. Taip pat tikėtina, kad skirtingų dažnių RAM atmintys kartu tiesiog neveiks, tam reiktų atlikti diagnozę.       

 

      Rinkdamiesi RAM atminties gamintoją reiktų atsižvelgti į apžvalgas bei atliktus testus, kurių gausu internete. Vieni patikimiausių RAM atminties gamintojų yra tokios kompanijos kaip „Corsair“ ar „Patriot“, kurių produkcija lyderiauja atliktuose tyrimuose bei specialiuose testuose, nes RAM atminties kokybė taip pat smarkiai priklauso nuo juose naudojamų kondensatorių bei tranzistorių. Tačiau jeigu nėra poreikio siekti maksimalių rezultatų po kompiuterio atnaujinimo, galima pasitenkinti pigesnės klasės: Kingstone, Apacer ar kitų kompanijų produktais.