Argi nebūtų smagu, kad netgi žiemą nereikėtų autis šlepetėmis, kad nesušaltum kojų? Ši vizija gali būti įgyvendinama įsirengus šildomas grindis. Skeptikų šia tema, kaip ir visomis kitomis, tikrai netrūksta, tačiau didžiausias šildomų grindų privalumas yra tas, kad jei šilta kojoms, šilta visam kūnui, dėl to kambario temperatūra gali būti pora laipsnių žemesnė, nei kad, tarkim, šildant patalpas radiotoriais. Beje, šildomas grindis galima įsirengti ne tik vonioje (kas anksčiau buvo labiausiai įprasta), tačiau ir virtuvėje, miegamajame ar valgomajame.
Šildomas grindis įrengti galima keliais būdais, tačiau labiausiai paplitę yar du – išvedžioti šilto vandens vamzdelius arba pakloti elektros laidus. Nors įrengi šiltu vandeniu šildomas grindis yra gerokai sudėtingiau, nei pakloti elektros laidus, tačiau vandeniu šildomų grindų eksploatacija yra net keletą kartų pigesnė, nei šildomų elektra (o atsižvelgiant į ką tik pakilusias elektros kainas, kurios greičiausiai dar nepasiekė savo aukštumų, tie keli kartai dar išauga).
Dažnam kyla klausimas, ar galima įsirengti šildomas grindis, jei nori, kad pastarosios būtų natūralaus medžio. Žinoma galima, tik reikia tinkamai pasirinkti medieną. Ji turi būti tinkamai paruošta, tinkamai išdžiovinta. Betonas taip pat turi būti gerai išdžiuvęs, todėl jį išliejus reikia palaukti bent jau tris savaites. Šildomoms grindims tinka visų rūšių mediena 8-9 procentų drėgnumo mediena, išskyrus klevo ir buko – šie medžiai yra labai jautrūs temperatūros pokyčiams ir lengvai sugeria drėgmę.
Tinkamkiausia grindų danga šildomoms grindims yra plytelės, marmuras, akmuo – nes jie puikiai praleidžia šilumą, tačiau galima rinktis ir kilimines dangas, mano jau prieš tai paminėtą medieną, tačiau net ir šiomis dangomis klotos grindys puikiai šildys tavo kojytes ir namus.
Į viršų