Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Nedidelės, bet svarbios plastikinių langų detalės arba Kaip taupo gamintojai?

Plastikiniai langai – technologiškai sudėtingas produktas. Ne profesionalui sunku daug ką teisingai įvertinti, tad pasitaiko nesąžiningų gamintojų, kurie tuo naudojasi. Įsigyjant langus, pirkėjui norisi sutaupyti, o langai, kaip tyčia, visi baltučiai, švaručiai ir vienodi.

Pagunda nusipirkti pigiau – didelė. Apie plastikinių langų kokybę kalbėti reiktų daug ir rimtai, bet svarbu žinoti ir paprastas vartotojiškas tokių langų savybes. Kitaip sakant, ar patogu ir malonu bus naudotis langais kasdieniniame gyvenime.

Labiausiai paplitę elementai, kurių dažnai nebūna languose jau sumontuotų – tai furnitūros detalės – klaidingo rankenėlės pasukimo blokatorius ir žiemos vėdinimo mechanizmas.

Pirmasis reikalingas tam, kad rankenėlė nesisuktų tada, kai langas atidarytas. Vienas neteisingas judesys – ir uždarymo sistema atsikabins nuo viršutinės kilpos. Tai kenkia lango mechanizmui, o elementarus blokatorius nuo tokios problemos visiškai apsaugotų.

Vėdinimo žiemą mechanizmas – gyvybiškai būtinas dalykas, kuris turi būti įrengtas kiekvienoje posūkinėje – atverčiamoje sistemoje. Žiemą atversti (atidaryti) langą pilnai nesinorės, nes atšals patalpa. Vėdinimas su specialiu mechanizmu vyksta savaime, nes jo dėka išsihermetina tarpai tarp langų ir rėmų, ir nors langas uždarytas, į patalpą patenka oras. Ima veikti savaiminė oro ištrauka ir butas „kvėpuoja“.

Jei lange nebus vėdinimo mechanizmo, jums teks atidarinėti ir uždarinėti langą po 20 kartų į dieną, nes bus tai per šalta, tai per tvanku.

Yra ir tokių langų elementų, apie kuriuos pirkėjas net neįtaria. Jie žymiai palengvina ir net daro gyvenimą malonesnį. Pavyzdžiui, nedidelė plastikinė lentjuostė, kuri uždaro plyšius lango rėme ties įvairiomis vidinėmis atsidarančiomis detalėmis.

Šeimininkės tai tikrai įvertins, nes joms nereiks krapštyti nešvarumų iš sunkiai pasiekiamų vietų.

Triukšmą izoliuojantis paviršius išgelbės jautriai miegančius žmones. Naktiniame lietuje yra romantikos, bet kai lašai skardžiai muša į apatinį lango rėmą, kaip į tuščią kibirą, tai gali pažadinti bet ką. Speciali elastinė juosta, pritvirtinta prie apatinės lango rėmo dalies per visą jo ilgį, slopina garsą. Jūs galėsite miegoti per lietų atvertu langu, ir pašaliniai garsai netrukdys poilsiui.