-
Mada akinius pavertė papuošalu. Kartais jie užtušuoja kosmetinius defektus, o veidas, pasirinkus atitinkamos formos ir spalvos akinius, būna net patrauklesnis.
-
Kokius akinius pasirinkti? Šviesiaplaukiai turėtų nešioti akinius su tokiais rėmeliais, kurių apatinė dalis yra šviesi. Tamsi apatinė rėmelių dalis trumpina veidą, todėl jie labai tiks pailgo veido žmonėms. Tamsi viršutinė rėmelių dalis labiau tinka tamsiaplaukiams. Blizgantis rėmelių viršus puošia, išryškina akis. Ploni metaliniai rėmeliai pabrėžia akių formą, daro jas išraiškingas.
-
Sutvarkykite akinius taip, kad jie neslystų ant nosies galiuko: tai sendina bet kokio amžiaus žmogų, ypač moterį. Jeigu nuolat nešiojate akinius, tas vietas, kur liečia akiniai, dažniau tepkite riebiu kremu. Jiems spaudžiant, jautresnė oda gali sukietėti. Metalinių akinių rėmeliai gali net sukelti uždegimą.
-
Vasarą neužmirškite akinių nuo saulės. Jie ne tik apsaugo akis nuo ryškių saulės spidulių, bet ir neatsiranda smulkių raukšlelių akių kampučiuose.
-
Nemalonu, kai akinių stiklai, esant nepalankiam orui, apsitraukia, aprasoja. Rytą stiklus patrinkite įmuilinta medžiagos skiautele, išblizginkite flanele – visą dieną akiniai bus švarūs. Kad akinių stiklai nerasotų, patepkite juos šitokiu mišiniu: trys masės dalys glicerino, septynios masės dalys skysto muilo bei keli lašai terpentino. Nutrinkite švaria flanele. Arba stiklus patepkite mišiniu, susidedančiu iš penkių dalių spirito ir vienos dalies glicerino. Jei tingite gaminti specialius mišinius, įsigykite akiniams skirto valiklio optikos salone.
-
Jeigu pametėte rėmelių varžtuką, neskubėkite bėgti į taisyklą. Paimkite 0,8 – 1mmstorio kaproninį valą, nupjaukite jo galiuką ir vieną galą aplydykite degtuku. Kapronui ataušus, susidarys galvutė. „Varžtelį“ įdėkite į lizdą ir aplydykite antrąjį jo galą. Sutvarkyti rėmeliai tarnaus ilgai.
-
Vienu organinių arba sintetinių klijų lašu galite įtvirtinti mažą varžtelį akinių rėmuose, kad jis neatsisuktų ir nepasimestų.
Į viršų