Renkantis fotoaparatą svarbu atsirinkti esminius kriterijus bei nuspręsti kokiam fotografavimui jis bus naudojamas. Taip pat kokia pinigų suma bus skirta. Žinoma, jog skirtingos fotoaparato galimybės tiesiogiai įtakoja jo kainą. Nevertėtų pernelyg sureikšminti gamintojo vardą, nes prekinio ženklo žinomumas negarantuoja aukštos kokybės, vertėtų panagrinėti atskirus modelius. Svarbu pasidomėti ir įvertinti pagrindinius aparato techninius parametrus. Renkantis fotoaparatą reikia atsižvelgti į megapikselių skaičių, objektyvo parametrus ir t.t.
Neprofesonaliai fotografijai pakanka 3 – 5 milijonų taškų raiškos skaitmeninio fotoaparato. Verta atkreipti dėmesį į objektyvo šviesumą, kokiu kampu jis geba aprėpti vaizdą, išsiaiškinti, kiek kartų fotoaparato objektyvas leidžia priartinti vaizdą optiniu būdu bei iš kokio minimalaus atstumo galima fotografuoti vaizdą. Maži, standartiniai fotoaparatai dažniausiai būna su nedideliu objektyvu, todėl ir jų optinio vaizdo priartinimo galimybė yra 3 – 5 kartai. Veidrodinio tipo fotoaparatuose objektyvo lęšių diametras yra didesnis, todėl jie apima daugiau šviesos, o tai suteikia galimybę gaminti objektyvus su didesniu priartinimu, t.y. nuo 6-12 kartų. Kuo didesnis objektyvo priartinimas, tuo optinės charakteristikos prastesnės.
Kelionėse yra aktualu, jog fotoaparato matinimo šaltinis pajėgtų padaryti vidutiniškai kuo daugiau kadrų. Todėl vertėtų pasidomėti skaičiais renkantis gaminį.
Į viršų