Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Stumdomos pertvaros

Ne visada pasiseka nusipirkti ar išsinomuoti būstą būtent tokio ploto ir išplanavimo kaip svajota, norėta arba planuota. Pereinami kambariai, virtuvė ir svetainė kartu, didelis kambarys, bet tik vienas langas – visa tai nekokybiškas būsto planas. Projektuotojų klaidas kartais galima ištaisyti, įrengus kelias stumdomas pertvaras.

Stumdoma dviejų dalių pertvara yra paprastos konstrukcijos, todėl galima įsirengti patiems. Pertvaros pagrindas – rėmas paprastai daromas iš pušinių, gerai išlaikytų tašų (matmenys – 8x10 cm). Du statramsčiai iš kraštų (vienas priešais kitą) tiesiog pastatyti an grindų, sutvirtinus beržiniais 8 mm skersmens kaištukais – po vieną į kiekvieną kampą. Tvirtai vertikaliai stovai laikosi dėl keturių porų plonų metalinių kampelių (4 – 5 cm). Prie jų tvirtinami stovai. Patys kampeliai stipriai pritvirtinti specialiomis statybinėmis smeigėmis prie sienų.

Pertvarėlė sukalta iš atskirų sekcijų. Medieną taip pat galima pasirinkti. Paprastai gaminama iš buko. Beje, statramsčių aukštį reikia numatyti iš anksto, atsižvelgus į laikančiojo aliuminio profilio dydį. Jį šeimininkai gali pasirinkti savo nuožiūra. Svarbiausia atsižvelgti į atstumą nuo apačios, grindų, iki viršutinių pertvarų apačios. Juk paprastai durys nebūna tokio aukščio, koks yra kambario tikrasis aukštis. Kad viršutinė dalis iki pertvaros būtų dekoratyvi, siūloma apkalti dailylentėmis arba įstiklinti. Pastarasis variantas ypač tinka, kai norima pertverti didelį kambarį su vienu langu. Taigi per visą atitveriamos patalpos plotį statoma durų sąrama. Iš vienos pusės sąrama gali būti padėta ant pertvaros viršaus, o antra dalis gali įsirėžti į atramą, taip sustiprinama konstrukcija. Padarius pirmąją pertvaros sekciją, iš viršaus, sujungus sandariai su lubomis, įrengta dar viena tokių pačių matmenų sąrama. Jos galai su metaliniai kampeliais gerai pritvirtinti prie statramsčių galų.

Prie apatinės sąramos plokštės sraigtais prisukami tinkamo dydžio bėgeliai, kuriais specialiai ratukais slankios pertvaros sekcijos. Jos sujungtos specialiai širmoms pritaikytais vyriais. Stumdoma pertvara nesiliečia su grindimis, kad būtų patogiau atitraukinėti. Reikia pripažinti, kad konstrukcija nėra ypač geras garso ir kvapų izoliatorius, tačiau patalpos gerai vėdinasi, neužima daug erdvės. Tai idealus sprendimas pereinamiems kambariams.