Visi miestai
Visi miestai
Visi skelbimai
Visi skelbimai Transportas Nekilnojamasis turtas Statyba, remontas Viskas namams Telefonai Darbas, mokslas Technika Laisvalaikis Drabužiai Kompiuterija Verslas Viskas nemokamai Prekės vaikams

Renkamės šildytuvą

Taip jau yra, kad mūsų klimatinės sąlygos gerokai skiriasi nuo tropinių. Nors dauguma mūsų naudojasi centrinio šildymo sistemomis, tačiau dažnai papildomai tenka butus šildyti itin šaltu metu, šildymo prietaisai praverčia sodybose ar pagalbinėse patalpose.

sildytuvasLaimei, dabar beveik neįmanoma nusipirkti liūdnai pagarsėjusių daug gaisrų sukėlusių reflektorių – chromu dengtų lėkščių atvira spirale.

Dabar prekybininkai siūlo įvairų spektrą šiuolaikinių ir saugių elektros prietaisų.

Apžvelgsime elektrinių šildytuvų pasiūlą ir palyginsime jų savybes.

Šiluminiai ventiliatoriai

Šiluminiai ventiliatoriai paprastai yra nedideli, jų galingumas siekia – nuo 600 W iki 3 kW. Šiluminiuose ventiliatoriuose oras įšyla viduje nuo įkaitusios spiralės, vamzdžio ar keraminio šildymo elemento ir per ventiliatorių paduodamas į aplinką.

Šiuos ventiliatorius galima sukioti į visas puses, kai kurie modeliai turi 180 laipsnių oro išpūtimo angą, o tai leidžia tolygiai šildyti aplinką. Tai lengvi ir kompaktiški prietaisai, juos lengva nusinešti iš vienos vietos į kitą.

Yra ir kombinuotų šiluminių ventiliatorių, kuriuose sumontuoti oro filtrai ir drėkintuvai.

Šiluminiuose ventiliatoriuose yra numatyta galimybė reguliuoti stiprumą, tad galima pasirinkti norimą režimą „šildyti” ar „vėdinti”.

Šiluminė patranka – tas pats šiluminis ventiliatorius, tik skirtingai nuo pastarojo, kurį galima įjungti du-tris kartus per dieną, patranka gali veikti ištisą parą. Ji gerokai didesnė ir jos korpusas ne plastmasinis, o metalinis, ir kaitinantis elementas kur kas solidesnis: pieštuko ar piršto storio. Tai reiškia, kad egzistuoja kur kas mažesnė tikimybė, kad prietaisas perdegs. Tiesa, šio

šiluminio monstriuko” kaina kokius 5 kartus didesnė nei paprasto ventiliatoriaus.

Pagrindiniai šiluminių ventiliatorių privalumai – palyginti taupus elektros energijos suvartojimas ir nedidelė prietaiso kaina. Patalpa sušildoma pakankamai tolygiai ir greitai, siūlomi įvairūs dizaino variantai.

Trūkumai: padidinus galingumą, dirba ganėtinai garsiai. Paprastesni variantai, be įmontuotų filtrų, išdegina deguonį patalpoje, sausina orą.

Tepaliniai elektriniai šildytuvai

Pardavimų statistika byloja, kad tai viena populiariausių šildytuvų rūšių. Jų populiarumas aiškinamas naudojimo paprastumu (jų galima neišjungti kelias dienas) ir saugumu. Galingumas siekia nuo 1 iki 4,5 kW. Korpusas įkaista iki 60 laipsnių, jie neišdeginа deguonies, neskleidžia nemalonaus kvapo, nekelia jokio triukšmo.

Prietaiso ertmės užpildytos mineraliniu tepalu, kuriame panardintas kaitinimo elementas. Įkaitęs tepalas šildo korpusą, o korpusas atiduoda šilumą aplinkai.

Visi modeliai turi specialų įrenginį – termostatą, kuris automatiškai palaiko norimą temperatūrą. Brangesni modeliai patobulinti oro drėkikliais, drėgmės matuokliais, šilumos ventiliatoriais.

Jie patvarūs, nėra itin dideli ar sunkūs.

Kaip trūkumą galima įvardinti ilgoką įšilimo laiką, vidutiniškai apie 20 min., panašiai tiek laiko reikia ir šildytuvui atvėsti.

Svarbus momentas: tepalinis šildytuvas būtinai turi stovėti vertikaliai, kad nebūtų sutrikdyta tepalo cirkuliacija aplink kaitinimo elementą.

Konvektoriai

Konvekcinio tipo šildytuvų šiluma nuo kaitinimo elemento aplinkai skleidžiama natūraliu oro cirkuliacijos – kovekcijos keliu. Tokių prietaisų galingumas – nuo 250 W iki 2,5 kW. Jie visiškai begarsiai. Naujosios kartos konvektoriai nėra labai dideli (iki 10 cm storio). Vertikalus stačiakampis korpusas iš apačios yra atviras šaltam orui, o per viršuje esančias groteles išeina pašildytas oras. Konvektoriai veikia traukos principu – kaip kaminas. Šalto ir šilto oro tankių skirtumas sukuria cirkuliaciją, todėl konvektoriuje nėra jokios mechanikos, išskyrus kaitinimo elementą.

Konvektoriai kabinami ant sienos, kuo žemiau jis kabės - tuos efektyviau dirbs.

Kadangi tokių šildytuvų sienelės įkaista ne daugiau 90 laipsnių, o sienos už jų – ne daugiau 45 laipsnių (palyginimui radiatoriuose esančio vandens temperatūra siekia apie 60 laipsnių), gaisro tikimybė yra labai nedidelė, todėl juos siūloma kabinti net ant medinių sienų. Brangesni modeliai turi laiko matuoklius, kurie leidžia automatiškai reguliuoti galingumą pageidaujamu laiku, pvz., naktį – vėsiau, ryte – šilčiau.

Jei neturite galimybės pakabinti konvektoriaus ant sienos, galite rinktis šildytuvą su kojelėmis ir statyti ant grindų. Konvektorių galima gražiai priderinti interjere, nes jų yra visokiausių modelių.

Infraraudonųjų spindulių šildytuvai

Juos šiandien vadina tobuliausiais ir ekonomiškiausiais. Jų ir veikimo principas pažangiausias – infraraudonųjų spindulių šildytuvas skleidžia šiluminę energiją, kurią sugeria aplinkiniai paviršiai (baldai, sienos, grindys ir t.t.), o jie savo ruožtu šildo patalpą. Infraraudonieji spinduliai šildo ne orą, o daiktus.

Infraraudonųjų spindulių šildytuve yra spindulių skleistuvas, kuris įmontuotas kvarciniame vamzdelyje ir paslėptas metalinėje įmautėje. Kvarco vamzdelis labai trapus, todėl jis padengtas apsauginėmis grotelėmis. Grotelių temperatūra gali siekti 90 laipsnių. Tokius šildytuvus rekomenduojama įrengti kur nors aukštėliau – prie pat lubų ar ant jų. Galingumas siekai nuo 300 W iki 4,2 kW. Tiesa, elektros sunaudojimo taupymas, palyginus su kitais elektriniais šildytuvais, taip pat akivaizdus: iki 40%. Šiuos šildytuvus galima daug kur naudoti:ir vaikų kambaryje, ir vonioje, net balkonuose ar terasose. Reflektorius, esantis kvarcinėje lempoje, leidžia šildytuvą pasukti 40 laipsnių kampu, pasirinkti norimą šildyti vietą: grindis, darbo vietą, fotelius verandoje ir pan.

Trūkumas – didelė kaina ir kol kas dar neįprastumas.