Žemės atmosfera praleidžia saulės spinduliuojamą infraraudonųjų spindulių energiją, o kai įšyla Žemė, Ji skleidžia infraraudonuosius spindulius. Žmogaus kūnas, kaip ir visi šilti daiktai, skleidžia infraraudonuosius spindulius.
Infraraudonųjų (IR) spindulių šildytuvai formuoja šiluminį energijos srautą, kuris, kaip ir saulės spinduliai, nešildo oro. Šildytuvo siunčiamus ilgųjų bangų šilumos spindulius tolygiai sugeria sienų, grindų, baldų ir kt. paviršiai. Taip jų temperatūra tampa aukštesnė nei oro. Įkaitinti paviršiai šilumą savo ruožtu atiduoda orui, be to, oras apačioje, kad ir kaip būtų paradoksalu, yra šiltesnis negu prie lubų. Toks šildymo būdas žmogui malonesnis už įprastą, kuris šildo orą ir kuria konvekcinius srautus.
Infraraudonieji spinduliai teigiamai veikia žmogaus organizmą, jei jų bangų ilgis neviršija bangų ilgio, skleidžiamo paties žmogaus organizmo. Šiuolaikiniai moksliniai tyrimai biotechnologijų srityje parodė, kad būtent tolimieji infraraudonieji spinduliai yra labai svarbūs plėtojant visas gyvenimo formas Žemėje.
Infraraudonųjų spindulių šildytuvai gali pasigirti tolimosiomis infraraudonosiomis bangomis ir anijonine spinduliuote, teigiamai veikiančia ne tik žmogaus, bet ir naminių gyvūnėlių bei augalų būklę. Tokie šildytuvai ypač tiks viršutinių kvėpavimo takų ir astmos susirgimų profilaktikai, jie atpalaiduoja nervų sistemą, skatina medžiagų apykaitą, mažina aukštą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį kraujyje, aktyvina kūno ląstelių veiklą, atkuria odos elastingumą ir stiprina imunitetą, maža to, neutralizuoja nemalonius kvapus ir tabako dūmus.
Infraraudonųjų spindulių šildytuvai yra unikalus mokslininkų išradimas. Tai ne tik šildytuvai – tai ištisa šildymo sistema, dezodoruojanti ir teikianti sveikatingumo efektą jūsų aplinkai.
Kadangi tokie šildytuvai šildo ne orą, o patalpose esančius objektus, lyginant su kitais kuro ar elektrinio šildymo būdais jie leidžia sutaupyti nuo 30 iki 50 proc. šilumos energijos. Taip apšildomos patalpos ne tik greičiau įšyla, o šiluma pasiskirsto tolygiau, bet ir nebijo skersvėjų. IR šildytuvai sunaudoja iki 50 W elektros energijos 1 m2 šildymui ir veikia iki 5 val. per parą, kad palaikyti 20-22 laipsnių temperatūra patalpoje. Palyginimui – elektriniai židiniai sunaudoja vidutiniškai 100-150 W, tepaliniai radiatoriai – 150 W, o ventiliatoriniai šildytuvai – apie 200 W vienam kvadratiniam metrui šildomojo ploto palaikyti 20-22 laipsnių temperatūra patalpoje ir jie visi turi veikti apie 10-15 valandų per parą.
Daugiau informacijos apie IR šildymo sistemą rasite www.siluma.com