Kad ir kaip sėkmingai planuotum savo darbus ir stengtumeisi, kad niekad nesibaigaintys darbai iš stiklinio dangoraižio neatsivytų iki namų, būna dienų, kai nori nenori darbus tenka užbaiginėti namuose. Būtent tokiems atvejams reikalingas darbo kambarys – kad geriau susikauptum, greičiau atliktum darbus bei netrukdytum namiškiams ir jie neblaškytų tavo dėmesio.
Darbo vietą namuose galima įsirengti net jei neturi tam skirto laivo kambario. Darbo stalą galima įkomponuoti bet kuriame namų kampelyje, kurie paprastai lieka neišnaudoti. payzdžiui – laiva vieta po laiptais. Ten puikiai tilps nedidelis stalas ir kelios lentynos daiktams bei dokumentams susidėti. Darbo kambariu gali paversti ir antrojo aukšto laiptų aikštelę. Jei ji gana didelė, ten pat gali įrengti ir namų biblioteką su patogia vietele skaitymui. Jei gyveni ankštokuose namuose, gali įsirengi paslepiamą darbo kambarį. Tuščioje spintoje su dvivėrėmis durimis tinkamoje vietoje sumontuok darbo paviršių su vieta kompiuteriui bei keletą lentynų daiktams. Prireikus, šį kampelį galėsi uždariusi duris tiesiog paslėpti.
Keletas skaičiukų, kuriuos verta žinoti
• darbo stalas turi būti pakankamai didelis, kad galėtum patogiai pasidėti ne tik kompiuterį, bet ir reikalingus dokumentus. Rekomenduojamas stalo dydis – 120x80cm.
• Darbo stalo aukštis turėtų būti toks, kad monitoriaus viršus būtų 5-8cm aukščiau už jūsų akių lygį, o klaviatūra – ties alkūne.
• Kad ilgai sėdėdama ant kėdės kuo mažiau pavargtum, sėdynė turėtų būti palinkusi į priekį 5 laipsnių kampu, o jos atlošas – maždaug 107 laipsnių kampu.
• Patogi darbo kėdė turi būti bent jau 2,5cm iš abiejų pusių platesnė nei tavo klubai ir šlaunys.
• Kėdės su aukštais atlošais yra patogesnės, nes suteikia atramą ir apatinei, ir viršutinei nugaros daliai. Rekomenduojamos atramos aukštis – 45-51cm, plotis – minimum 36cm.
Į viršų