Besivystant naujosioms technologijoms, kompiuteriai turi vis didesnę ir didesnę įtaką žmonių gyvenime, todėl jais išmoksta naudotis dar visai jauni vaikai. Dažniausia tai nėra kažkas, dėl ko reikėtų jaudintis, bet dažnai pasitaiko atvejų kai tėvai turi labai griežtai riboti vaikų praleidžiamas valandas prie monitoriaus, kadangi šie turi priklausomybę žaidimams.
Pirmiausia teigiami dalykai:
Kompiuteriniai žaidimai jokiu būdu nėra blogai, žmogus žaisdamas lavina savo loginį mąstymą, mokymosi gebėjimus, protinius gabumus, vaizduotę bei kitas teigiamas asmenybės savybes. Pats esu pastebėjęs, kad žaidimus mėgstantys žmonės dažniausia būna įdomesni bei kūrybiškesni, visuomet turintys įdomių idėjų. Ir apskritai aš manau, kad daug kur žaidimai galėtu būti pasitelkti į pagalbą. Pats geriausias pavyzdys - švietimo sistema, juk daug įvairių dalykų galima mokytis žaidimų forma ir toks mokymas yra tikrai efektyvus (tai rodo labiausia išsivysčiusių šalių patirtis). Studentams ir mokiniams tikrai atsibosta diena iš dienos kalti teorinius mokslus, o jei būtų įvesta nors keletas savaitinių valandų skirtų mokymui žaidimo forma, tai prablaškytų ir pailsintu pavargusias galvas, juk veiklos kaita yra ypatingai svarbi! Kaip jau yra žinoma, žaidimai yra taikomi kariuomenėje, taip kariai lavina savo taktinius sugebėjimus.
Deja, yra ir blogoji kompiuterinių žaidimų pusė - tai priklausomybė jiems. Tai dažniausia pasireiškia jaunesniems vaikams, nes šiais laikais su kompiuteriu jie yra supažindinami nuo pat pirmųjų metų ir jie dar neturi gyvenimiškos patirties, todėl negali suprasti, kad jie turi priklausomybę. Priklausomybė kompiuteriniams žaidimams prasideda pamažu, lygiai taip pat kaip ir kitos gerai žinomos priklausomybės. Iš prigimties vaikai yra labai smalsūs , todėl jiems yra daug sunkiau atsitraukti nuo kompiuterio nei suaugusiems, vaikams tiesiog nepaprastai įdomu sužinoti kas nutiks toliau. Bėgant laikui priklausomybė vis stiprėja, kol vaikai pradeda susierzinti, kai jiem liepiama ruošti namų darbus ar eiti bendrauti su draugais. Jei priklausomybė išsivysčiusi iki tokio laipsnio, tai jau yra rimta, nes gali sulėtėti vaiko vystimasis ir jam gali darytis sunku atskirti tikrus dalykus nuo išgalvotų, todėl vaikai gali pradėti mėgdžioti žaidimų personažus, o ypatingai tokių žaidimų kuriuose yra smurto.
Taigi, jei vaikai per daug laiko praleidžia žaisdami, nedelsiant reikia pradėti riboti šį laiką ir nuolatos prižiūrėti, kad būtų laikomasi nustatytos normos per dieną. Tik negalima visiškai uždrausti prieiti prie kompiuterio, nes kaip ir minėjau pradžioje - saikingai žaidžiant žmogus gauna nemažai naudos.


Į viršų