Vakarietiškos mados vėjai buvo padiktavę, kad prie nuosavo namo nieko daugiau, nei kad pievelė, tikrai negali būti. Dabar, kai bandom atsigręžti į ekologiją ir natūralumą, prie nuosavų namų neretas turi bent nediduką daržiuką, kuriame visuomet galima rasti pagrindinių prieskoninių augalų, salotų bei pomidorų ir agurkų, bei būtinai braškių lysveles.
Tam, kad nebūtų labai nuobodu daržiuką prižiūrėti, įsirenk dekoratyvias lysves. Prieš sukasant lysves, reikia pasirinkti daržo vietą ir jo formą. Augalams smagiausia augti būtų pakankamai šviesioje ir saulėtoje, apsaugotoje nuo skersvėjų vietoje.
Vietoj įsprastinių lygių lysvių prie namo gali įsirengti įdomesnių formų daržą, o forma priklausys tik nuo tavęs – daržiukas gali būti kvadrato, stačiakampio, apskritimo o gal netgi ir trikampio formos.
Kad ir kokią formą pasirinktum, svarbu, kad prie visų augalų galėtum lengvai prieiti. Tai reiškia, kad suformavusi lysveles turi suformuoti ir patogius priėjimus prie jų.
Lysveles viena nuo kitos gali atskirti pintomis tvorelėmis – toks daržiukas atrodys itin dekoratyviai, o visą savo daržiuką gali apsodinti neaukšta gyvatvore – taip daržą atskirsi nuo kitos sodo dalies.
Nereikia pamiršti, kad dekoratyvus daržiukas būtinai turi būti suskirstytas takeliais. Kuo tuos takelius išgrįsti, priklauso tik nuo tavo norų ir fantazijos. Žolyte išsėti takai tikrai gražūs, tačiau juos reikia dažnai šienauti, o po lietaus žolytė pažliunga ir takelis tampa purvinas. Jei tavo daržiukas nedidelis, takelius gali išpilti medžio žieve. Didžiausią laisvę fanazijai suteikia žvyras, akmens skalda ar smulkus granitas, nes jų spalvas galima derinti prie augalų spalvų. Bene patogiausia pasirinkti kvadrato formos betonines trinkeles, nes jos palyginti nebrangios ir nesunkiai derinamos tiek su namų eksterjeru, tiek su daržiuko stilistika.
Beje, jei šalia namo nerandi vietelės, kurią galėtum paskirti salotoms ar prieskoniniams augalams, susodink juos į didesnius vazonus ir sustatyk terasoje.
Į viršų