Tiek jums asmeniškai, tiek profesine prasme, labai svarbu mokėti išklausyti kitus arba bent jau mokėti taip socialiai elgtis, kad kiti tikėtų, jog jūs tikrai domitės tuo, ką kiti jums sako. Žmonėms patinka kalbėti ir pasakoti apie save, tad jei jūs būsite geras klausytojas, žmonės jumis pasitikės ir tuomet tikimybė, kad jie išklausys ir jus, tik padidės. Žmonėms karts nuo karto ypatingai reikia patikimo draugo, o tiksliau patikimos ir išklausančios ausies,
todėl yra labai svarbu žinoti, kaip tokia ausimi „būti“. Pateiksiu keletą patarimų:
• Palaikykite akių kontaktą su kalbančiu žmogumi. Tai nereiškia, kad turite nuolat spoksoti pašnekovui į akis, tačiau svarbu žvilgtelėti žmogui į akis, kai jis šneka su jumis. Ir žiūrėkite tiesiai į akis, nes kai kas gali ir pastebėti, kai žiūrėsite į dantis, kaktą, nosį ar spuogą ant skruosto :)
• Verbaline ir kūno kalba palaikykite pašnekovą. Labai svarbu karts nuo karto įterpti klausimėlius „eik jau?“, „tikrai?“, pastebėjimus „o taip“, „tikrai taip“ ir pan. Dėmesingas klausytojas tikrai nėra tas, kuris visą laiką tyli. Jei žodžiu įsiterpti į pašnekesį neišeina, dėmesį parodykite nusišypsodamas šnekančiajam, palinksėdamas galvą ar kitu veido išraiškos būdu.
• Užduokite klausimus. Sustabdykite šnekantįjį detalių išsiaiškinimui ar dėl tolesnių detalių. Klausimų uždavimas patvirtina pasakojančiajam, kad jūs domitės tuo, kas sakoma ir leidžia jam pilnai atsiverti.
• Gali būti tikrai sunku, tačiau pasistenkite nešnekėti apie save. Neįtraukite savęs į pasakojimą, nebent jūs norite panaudoti su savimi susijusį pavyzdį. Bet ir šiuo atveju stenkitės kalbėti glaustai. Labai paprasta nukrypti nuo temos ir pokalbį pasukti jums rūpima linkme. Būtent to norint būti geru klausytoju daryti ir nereikia. Būkite jautrus ir dėmesį koncentruokite tik į šnekantįjį, kad jam neimtų atrodyti, kad jūsų problemos jums yra svarbesnės, nei jo (nors taip ir būtų iš tikrųjų).
• Visada būkite pasiruošęs išklausyti. Žmonėms patinka pasitikėti tais, kurie yra objektyvūs ir nelinkę teisti. Turite įsikalti į galvą, kad jūsų pasirinkimai ir mąstymas tikrai nėra kitų pasirinkimai ir jų mąstymas. Vien tik tai, kad jūs nesutinkate su kito nuomone, nesuteikia jums teisės savo vertybių piršti kitam žmogui. Tai ypač svarbu atsiminti išreiškiant savo nuomonę ar duodant patarimus.
Į viršų