Visos kategorijos
Visos kategorijos
Transportas
Nekilnojamasis turtas
Statyba, remontas
Viskas namams
Telefonai
Darbas, mokslas
Technika
Laisvalaikis
Drabužiai
Kompiuterija
Verslas
Viskas nemokamai
Prekės vaikams

‘Fauna, flora‘ temos archyvas

Tulpės – šiltų spalvų sezono gėlės

tulpes

Olandijos svogūninių gėlių augintojai ir Anglijos Karališkosios sodininkystės sąjunga tulpes skirsto į 24 grupes. Iš jų daugiau kaip pusė turinčios didelę dekoratyvinę bei pramoninę reikšmę. Tulpė (Tulipa) yra iš lelijinių (Liliaceace) šeimos, 15 – 80 cm aukščio augalas, gentyje turintis apie 140 rūšių. Žydi nuo balandžio iki birželio pabaigos. Skirstomas į ankstyvąsias, vidutinio ankstyvumo, vėlyvąsias ir laukines. Tulpės būna tuščiavidurės ir pilnavidurės, turi po 2 – 6 lapus lancetiškos formos.

Skaityti toliau»

Gyvatvorės po istorijos skraiste (2 dalis)

gyvatvore

Rūmų parkų ansambliai su itališko baroko terasomis, plačiomis alėjomis, klasicizmui būdingais vandens telkiniais primena pačius nuostabiausius Europos parkų kūrėjų šedevrus. Tokie parkai puikiai tiko puotoms, karnavalams, teatro vaidinimams, žaidimams ar šokių vakarams. Soduose driekėsi alėjos, skliautuoti koridoriai, žalieji „kabinetai“ ir „salės“, kurių sienos buvo formuojamos iš „gyvų“ statybinių medžiagų – genimų medžių bei krūmų. Tikrais dekoratyvinio meno kūriniais tapdavo ne tik paradu dvelkiantys parteriai, sudaryti iš sudėtingų gėlių kompozicijų, bet ir karpyti medžiai, krūmai.

Skaityti toliau»

Gyvatvorės po istorijos skraiste (1 dalis)

gyvatvore

Rūmų parkų ansambliai su itališko baroko terasomis plačiomis alėjomis, klasicizmui būdingais vandens telkiniais primena pačius nuostabiausius Europos parkų kūrėjų šedevrus. Tokie parkai puikiai tiko puotoms, karnavalams, teatro vaidinimams, žaidimams ar šokių vakarams. Soduose driekėsi alėjos, skliautuoti koridoriai, žalieji „kabinetai“ ir „salės“, kurių sienos buvo formuojamos iš „gyvų“ statybinių medžiagų – genimų medžių bei krūmų. Tikrais dekoratyvinio meno kūriniais tapdavo ne tik paradu dvelkiantys parteriai, sudaryti iš sudėtingų gėlių kompozicijų, bet ir karpyti medžiai, krūmai. Ypač iš Olandijos atvykę kraštovaizdžio kūrėjai mėgdavo rūmų soduose suformuoti geometrinius bosketus, labirintus.

Skaityti toliau»

Prieš įsirengiant akvariumą

akvariumas, irengimas, patarimai irengiant akvariuma, apie akvariumus

Nuo ko pradėti ?

            Prieš leisdami pinigus akvariumo žuvims, sužinokite, kokių jums reikės prietaisų, kad galėtumėte sukurti ir palaikyti aplinką, būtiną žuvims gyvuoti. Išsiaiškinkite visus įmanomus akvariumo šildymo, apšvietimo ir valymo būdus. Ar jūsų akvariumas bus tobulas, priklausys pirmiausia nuo laikomų žuvų rūšies ir skaičiaus. Nesvarbu kokį indą pasirinktumėte, būtinai jį uždenkite ir deramai apšvieskite. Kad indo vanduo nuolat būtų skaidrus ir šviežias, reikia elektrinio kompresoriaus ir filtro.

Skaityti toliau»

Akmens akcentai sode

akmuo sode

Šiandien būtų sunku įsivaizduoti mūsų sodus be mažųjų architektūros formų: be atitvarų, laiptų, tiltelių, paviljonų, dekoratyvių sienelių, sodo keramikos, akmenų, medžio, metalo, skulptūrų ir daugelio kitų įvairiausių detalių. Nors jos skirtingų dydžių, formų, medžiagų, faktūrų ir spalvų, visos turėtų derėti sodo aplinkoje, sudaryti vientisą visumą. Pavieniai dideli akmenys, aptinkami statybų aikštelėse ar laukuose, dažnai neįvertinami. Vis dėlto Skandinavijos šalyse tokiais akmenimis sumaniai puošiamas kraštovaizdis. Mažoji architektūra gali praturtinti aplinką, bet gali ir pabloginti vaizdą, todėl reikia ypatingo pastabumo, meninio skonio.

Skaityti toliau»

Žaliuojanti oazė ant stogo

sodas ant stogo

Kai kalbama apie sutapdintų stogų dengimą, dažnai pagalvojama apie hidrolizoliacijos įrengimą ant paprasto plokščio stogo. Tačiau stogai gali būti kur kas įvairesni. Niūrų vaizdą galima pakeisti, įrengiant žaliuojančią oazę su fontanais.Apželdinto stogo sistema yra sudėtinga. Ji susideda iš daug bei įvairių sluoksnių: pagrindo, garo izoliacijos, šilumos izoliacijos, hidroizoliacijos, šaknis sulaikančio sluoksnio, drenažo sluoksnio, šaknų inkaravimo tinklo, substrato ir augalijos.

Skaityti toliau»

Kai augalams reikia drėgmės

orchideja

Dauguma augalų natūraliomis sąlygomis auga daug drėgnesniame ore, nei esamas mūsų būstuose, ypač tuomet, kai būna įjungtas centrinis šildymas. Štai kaip augalai gali signalizuoti apie tai, kad sausas oras jiems ypač nepatinka: lapai susiraukšlėja ar susisuka, lapų galai tampa rudi, nudžiūva (ypač dažnai tą daro fikusai, inkstpaparčiai, papirusai).Jauni lapai neišsivysto iki galo, pumpurai nukrinta nė neišsiskleidę.

Skaityti toliau»

10 priežasčių, kodėl gėlės nežydi

sukulentai

Pasitaiko, kad gėlė gražiai auga, džiugina gražiais lapais, bet vis nekrauna pumpurų. Kokios gali būti priežastys? Gėlė žiemą prastai „miegojo“. Dauguma žydinčių augalų nuo rudens per žiemą turi ilsėtis ir kaupti jėgas, kad po to galėtų sukrauti žiedus. Ramybės laikotarpiu jie turėtų stovėti vėsioje patalpoje negausiai laistomi.

Skaityti toliau»

Ar galima namie užsiauginti egzotinių vaisių?

bananas

Vazonuose galima auginti daugelį egzotinių vaismedžių: apelsinų, citrinų, mandarinų, mangamedžių, papajas vedančių melionmedžių, kavamedžių, juodmedžių ( ant šių medelių užauga persimonai). Pakanka į vazonėlį įkišti paprastą parduotuvėje pirkto vaisiaus sėklą, ir netrukus ji veikiausiai išleis daigelį. Tiesa, norint, kad augalas išdygtų greičiau, sėklą reikėtų laikyti ant visuomet drėgnos vatos šiltoje vietoje ir sodinti tik tuomet, kai daigelis pasirodys.

Skaityti toliau»

Kuo nederėtų maitinti šunis

suns maistas

Kai kurie produktai, kurie tinka žmogui, gali labai pakenkti šunims – jų medžiagų apykaita yra kitokia. Vieni produktai gali sukelti tik nedidelį virškinimo sutrikimą, nuo kitų šuo gali sunkiai susirgti ar net nugaišti. Todėl niekada neduokite šunims šių produktų:

Skaityti toliau»

Gyvūnai ir fengšui

Balandis 13, 2010 | Autorius mantas. | Žymės fengšui, kate, suo, gyvunai, auksines zuveles
Grupė Fauna, flora
mergaite su kate

Fengšui yra mokslas apie aplinką ir žmones, todėl gana ilgai, kuriant namų aplinką, gyvūnai nevaidino jokio vaidmens. Gyvūnai buvo prijaukinti apytikriai prieš 8 tūkstančius metų, tačiau savininkams beveik iki šių dienų jie buvo vien darbo jėga ir laikomi veikiau nuosavybe nei draugais. Šiandien naminiai gyvūnai savo šeimininkų gyvenime užima labai svarbią vietą, todėl taikydami fengšui principus savo namuose turime atsižvelgti ir į juos.Nesvarbu, kas parenka augintinius vietą – jūs ar jis – pasistenkime, kad jo guolio spalva ir raštas atitiktų tos vietos elemento energiją.

Skaityti toliau»

Sodininkavimas dėl pojūčių

Balandis 12, 2010 | Autorius mantas. | Žymės Sodas, regejimas, gėlės, sodininkavimas, pojuciai, garsas
Grupė Fauna, flora
sodas

Su savo sodais mes bendraujame per emocijas ir pojūčius. Mėgstamo augalo kvapas gali sukelti euforiją, o pūkuotų vilnotosios notros, dar vadinamos asilo ausimis, lapų glostymas veikia raminamai. Kalbėdami apie regėjimą, paprastai omenyje turime tiesioginį optinį įspūdį, sukeltą medžio, gėlių lysvės ir visko, ką aplinkui  matome, patinka mums tai ar ne. Regėjimas sode reiškia labai daug. Žiūrėdami į medį, mes tirsime jo kamieno formą, išsikerojusias šakas, susipynusią lają.

Skaityti toliau»

Dešimt populiariausių šunų veislių Lietuvoje

šunų veislės, apie šunis, šunys, populiariausi šunys

Šiandien šunys namuose laikomi kur kas rečiau, nei senovėje. Taip yra todėl, kad atsirado kitų priemonių namams nuo ilgapirščių apsaugoti, o ir medžioja šiandien, ne taip, kaip seniau, retas. Kad ir kaip bebūtų, šuo išlieka populiariausiu naminiu gyvūnu. Augindami šunelį niekuomet nenuobodžiausite, dažniau būsite gryname ore, imsite aktyviau gyventi, nes vesite šunį į lauką, su juo žaisite, dresuosite. Šunys dažnai būna ištikimi savo šeimininkams, ne veltui sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Pristatome jums dešimt populiariausių šunų veislių Lietuvoje.
 

Skaityti toliau»

Žalieji daktarai Jūsų namuose bei biure

filodendras

Ko gero žinote, jog  pernelyg ilgai būti uždaroje patalpoje – kenkia sveikatai. Tiek namuose, tiek darbe, tiek lauke mes kvėpuojame ne tik dulkėmis, bet ir įvairių kenksmingų medžiagų dalelėmis, kurių plika akimi nepamatysi. Norint neutralizuoti kenksmingus cheminius junginius verta išnaudoti gydomąsias kambarinių augalų savynes. Daugelis jų geba sugerti mikroskopines dulkeles, kurių nepadės pašalinti net ir kruopščiausia šeimininkė. Tereikia teisingai parinkti  gėles, kurios padės Jums pagerinti orą tiek namuose, tiek biure.

Skaityti toliau»

Kraikas katėms

kates_wc.jpg Daugelis žmonių norėtų laikyti kates namuose, tačiau nenori to daryti  dėl suprantamos priežasties – kačių šlapimas turi labai nemalonų kvapą, kurio paprastas smėlis panaikinti nesugeba. Jei gyvenate nuosavame name, įpratinti katę prašytis į lauką gan nesudėtinga, tačiau gyvenant daugiabutyje šią problemą puikiai gali išspręsti silikoninis kraikas. Skaityti toliau»

Sodų tradicijos

garden rose

Sodas - nuostabus dalykas, kuris gali teikti ne tik praktinę naudą, bet ir tapti puikiu prieglobsčiu po dienos darbų. Senovės Indijoje, Kinijoje sodai buvo skirti tik didikų ir karalių poilsiui bei pramogoms.

Skaityti toliau»

Kambarinių gėlių priežiūra

kambarines-geles.jpg Kambariniai augalai namams suteikia daugiau jaukumo, gaivumo ir, žinoma, grožio. Tiesa, būtina sąlyga – augalai turi būti gerai prižiūrėti, neapdžiūvę ir dailūs. Štai keletas patarimų kambarinių augalų priežiūrai. Skaityti toliau»

Augalų dauginimas

augalu-dauginimas.jpg Augalų dauginimas nieko nekainuoja ir tai ne vienintelis privalumas. Daugelis gėlininkų mėgsta stebėti, kaip iš nedidelės sėklytės ar lapelio po truputį išsikala gražus žalialapis. Dauginti augalus geriausia pavasarį, tad dabar pats metas. Iki žiemos augalai spės paaugti ir sutvirtės. Jauniems augalams įsišaknyti tinkamiausias durpių substratas, daiginimui skirti indeliai, bet galima juos sodinti ir į tai rūšiai skirtos žemės mišinį nedideliuose vazonuose. Pirmuoju atveju juos teks persodinti, kai išleis po 2 – 3 lapelius, antruoju – tik po metų. Skaityti toliau»

Ką turėtumėte žinoti apie šuns mitybą?

Kovas 10, 2010 | Autorius mantas. | Žymės mityba, suo, sunu mityba, apie sunis, sunu maistas
Grupė Fauna, flora
sunu-mityba.jpg Šuns organizme, kaip ir žmogaus, vyksta įvairūs cheminiai ir biologiniai procesai. Dalis organizmo medžiagų palaiko kūno temperatūrą, dalis atnaujina ląsteles, kitos padeda gaminti skrandžio sultis bei palaiko raumenų darbą. Dėl visų šių priežasčių šuns organizmas kasdien turi gauti pakankamai baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralinių druskų, vitaminų bei vandens. Tam, kad šuns organizmas nenusilptų, reikalingas reguliarus jo šėrimas vitaminingu, tinkamu maistu. Šuns jokiais būdais negalima permaitinti, nes jis taps nejudrus, tingus, atsiras antsvoris, sukeliantis įvairias ligas. Kiekvienas šeimininkas nori matyti savo augintinį sveiką, judrų ir gražų. Ką vertėtų žinoti apie tinkamą šuns šėrimą? Skaityti toliau»

Trumpi patarimai gėlių mylėtojams

geles.jpg • Gėles skinkite anksti rytą arba vakare (saulei nusileidus), pjaukite aštriu peiliu. Nekirpkite žirklėmis, nes jos traiško stiebelius. Chrizantemas ne pjaukite, o laužkite. Jurginus ir ciklamenus pjaukite tik tada, kai jų žiedai jau visiškai išsiskleidę. Jeigu gėles nusipirkote parduotuvėje arba atsivežėte iš užmiesčio, tai būtinai stiebus panardinkite į vandenį ir nupjaukite įstrižai keliais centimetrais aukščiau senojo pjūvio. Skaityti toliau»

Sėklų kokybė

Artėjant darbams soduose bei daržuose, vertėtų pakalbėti apie sėklas bei jų kokybę. Geros sėklos įtakoja gaunamo derliaus kokybę bei kiekį. Sėklas galima įvertinti pagal tam tikras matomas, išorines sabybes, ar nesunkiai nustatyti. Tai: spalva, kvapas, daigumas, stambumas, drėgnumas, švarumas. Skaityti toliau»

Gėlių reikšmės

Kovas 2, 2010 | Autorius Stina. | Žymės gėlės, gėlių reikšmė, gėlių reikšmės
Grupė Fauna, flora
Ciklamenas1.jpg Dovanodami gėles, išreiškiame pagarbą, draugystę, meilę. Bet turbūt nedaugelis yra susimąstęs, jog dovanodami jas, kartu siunčiame ir tam tikrą žinutę, kuri galbūt ne visada sako tai, ką manėme pirkdami gėles. Tad prieš pirkdami gėles Kovo 8-osios proga, pasidomėkite, kokią žinutę skelbia gėlė. Skaityti toliau»

Kaip įrengti būstą naminiams paukščiams

pauksciu-bustas.jpg Jei planuojate įsigyti paukštelį ir jau išsirinkote rūšį, jums reikės šį tą žinoti apie namuose laikomų paukščių būsto įrengimą. Tam prireiks begalės įvairių dalykų, kai kurių tikriausiai nė pavadinimų nežinote. Šis straipsnis padės tai padaryti kur kas lengviau. Pirmiausia turite išsirinkti narvelį. Narvelis išsirenkamas nelygu kokius paukščius ruošiatės jame laikyti, bet jis turi būti pakankamai didelis, kad paukščiai galėtų laisvai skraidžioti tarp laktelių. Ilgauodegiams paukščiams, tokiems kaip aros, reikia didesnių narvelių. Patikrinkite, ar sandariai užsisklendžia durelės, ir, jei reikia, sukabinkite lesyklas ir girdykles. Plastikines lakteles pakeiskite medžio šakelėmis – jos paukščiui patogesnės. Skaityti toliau»

Kaip išsirinkti naminį paukštį?

naminiai-pauksciai.jpg Žavitės papūgomis, o gal kanarėlėmis? Kodėl gi nepaėmus ir neįsigyjus? Jūsų namai nušvistų naujomis spalvomis ir juose visad skambėtų melodingas paukštelio čiulbėjimas, o gal net išmokytumėte savo papūgą kalbėti. Be to ir vaikams būtų džiaugsmas: jie turėtų kuo rūpintis. Kaip išsirinkti sveiką, jūsų namams tinkantį paukštį? Rinkdamiesi paukštį, atkreipkite dėmesį į jo išvaizdą ir gerai apgalvokite, kodėl jo norite. Skaityti toliau»

Šeškučių priežiūra (2 dalis)

seskuciai.jpg Tai, kad naminiai šeškučiai yra nelepūs gyvūnėliai, jau minėjau pirmoje dalyje. Joje taip pat aprašiau apie tai, kokio dydžio  jei auga ir kiek laiko gyvena. Taip pat ir apie tai, kaip juos reikia prižiūrėti ir kaip teisingai fretkai įrengti namelį. Šioje dalyje dar šiek tiek apie tai, kaip teisingai šeškučius reikia maitinti, kaip pratinti daryti į tualetą ir kaip svarbu su jais žaisti. Skaityti toliau»

Šeškučių priežiūra (1 dalis)

seskutis.jpg Apie laukinius šeškus, pjaunančius vištas, čia nešnekėsiu. Manau tiek mane, tiek jus, labiau domina prijaukinti naminiai šeškučiai (kitaip žinomi kaip fretkos). Tai nelepus gyvūnėlis, turintis šiek tiek panašumo į katę ar šunį, tik gerokai smulkesnis ir dažnai judresnis. Todėl tokio gyvūnėlio neturėtų laikyti flegmatiškas šeimininkas. Skaityti toliau»

Egzotiški gyvūnėliai. Kaip teisingai jais rūpintis

egzotiniai-gyvuneliai.jpg Egzotiški gyvūnėliai yra tokie gyvūnėliai, kurių naminiais pavadinti nelabai verčiasi liežuvis :) Tai gali būti ir beždžionė, ir vilkas, ir pitonas ar bet koks kitas „gyvūnėlis“, kuris paprastai erzina/nervina kaimynus. Ir tik turėdama pakankamai informacijos, kaip tokius gyvūnėlius prižiūrėti, galėsi susidoroti su kartais priešiška aplinkinių nuomone ir išlaikyti tokius augintinius sveikus ir patenkintus gyvenimu. Skaityti toliau»

Keletas patarimų, kaip išsirinkti šuniuką

suniukai.jpg Sprendimas laikyti šuniuką ir jo paieškos yra tikrai džiugus momentas kiekvienam (na aišku tam, kuris nori tą šuniuką laikyti). Tačiau šis sprendimas nėra paprastas dėl to, kad nusprendusi auginti šunį tu priimi įsipareigojimą draugauti su juo artimiausius 10-15 metų. Turėdama tai omenyje, įsitikink, kad priimi išsamiai apsvarstytą sprendimą ir venk emocijų. Kiekvienas šuniukas yra ypatingai žavus, kol mažytis. Skaityti toliau»

Apsaugok savo šunį nuo laimo ligos

Spalis 13, 2009 | Autorius Diana. | Žymės suo, laimo liga, erke, erkes
Grupė Fauna, flora
erke.jpg Laimo ligą sukelia bakterija, vadinama „Borrelia bugorferi“, kuri yra perduodama per erkes. Ši bakterija sukelia karščiavimą ir sąnarių uždegimą ir dar gali sąlygoti širdies ir inkstų ligas. Paprastai ši bakterija puola žmones ir šunis, ir itin retai kates. Skaityti toliau»

Kačių maudymas – misija įmanoma

kates-maudymas.jpg Turi namuose katę, tad tikiuosi žinai, kad jei ji nėra užsikrėtusi blusomis, dažnai jos maudyti tikrai nereikia – savo kailiuku katės labai puikiai rūpinasi ir pačios. Maudymo procedūrą atlikti reikia tikrai dažnai. Jeigu turi vaikų, tai žinoma juos ir maudai ir tau atrodo, kad jei jau Skaityti toliau»